Hungarian Open 2015
Budapest
Hungary
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Ádám Balázs
Ádám Barta
Ádám Gyöngyösi
Adam Kraus
Ádám Müller
Ágnes Lilla Szabó
Ágoston Demény
Ágoston Török
Ákos Fodor
Ákos Kovács
Ákos Lovász
Alexandra Tóth
András Bényi
András Mészáros
András Pál
András Placskó
András Szabó
Anna Szakály
Áron Deme
Áron Kretovics
Áron Németh
Artúr Hován
Attila Blaskó
Attila Homok
Attila Zsombor Varga
Balázs Bátaszéki
Balázs Bernát
Balázs Berta
Balázs Bihacsy
Balázs Kuthi
Balázs Máté
Balázs Pintér
Balázs Simon
Bálint Bodor
Bálint Csák
Bálint Maczkó
Bálint Szabó
Bálint Taschner
Bálint Világos
Bálint Zsolnai
Barna Homoki
Barnabás Turi
Belián Povlács
Bence Ábel Szőts
Bence Barát
Bence Hervay
Bence Irsik
Bence János Csuti
Bence Kecskés
Bence Kovács
Bence Linter
Bence Rózsa
Bendegúz Kada
Bendegúz Náray
Benjámin Hege
Bertalan Bodor
Bertalan Göncz
Blaž Dobravec
Boldizsár Zsákai
Brúnó Bereczki
Christopher Franco
Csaba Zsiborás
Dániel Fodor
Dániel Forgó
Dániel Kui
Dániel Lázár
Dániel Szabó
Dániel Székely
Dániel Varga
Dávid Balog
Dávid Hervai
Dominik Mészáros
Domonkos Deak
Donát Adame
Donát Jakus
Dušan Zakelšek
Endre Kovács
Enikő Mercédesz Szabó
Erik Silingi
Farkas Benedek
Ferenc Gulyás
Frigyes Endersz
Gábor Csorba
Gábor Hegedűs
Gábor Keszthelyi
Gábor Róka
Gábor Szabó
Gáspár Göncz
Gergely Bátori
Gergő László Belina
Gergő Nagy
György Józsa
György Pintér
Henrik Rónai
Hunor Bózsing
Hunor Rajhóczki
Isabella Franco
István Édes
István Kocza
István Márián
Istvan Peter Lorincz
István Szepesi-Nagy
Janka Novák
János Nemes
Jernej Omulec
Jonatán Szilágyi
Jong-Ho Jeong (정종호)
Jure Gregorc
Károly Farkas
Kornél Vermes
Kristóf Szekrényessy
Kristóf Veres
Krisztián Pál Szűcs
Lars Vandenbergh
László Mészáros
László Rajka
Laura Juhász
Laura Ohrndorf
Lázár Csorba
Leonard Laperdrix
Levente Bátori
Levente Kisgergely
Levente Marton
Levente Szabó
Marcell Aranyi
Marek Majerik
Márk Jakab
Márk Kuthy
Márk Vecsernyés
Márkó Antóni
Márton Tarnóczi
Márton Vancsa
Márton Vass
Máté Baranyai
Máté Berecz
Máté Horváth
Máté Molnár
Máté Pfisztner
Máté Tóth
Matic Omulec
Mátyás Kornya
Mátyás Prechl
Mátyás Szűcs
Maximilián Kovács
Miha Korenjak
Miklós Mala
Miksa Budai
Milán Endrédi
Milán Markovich
Milán Vályi
Mór Mándli
Niki Placskó
Noël Grintal
Noémi Miglinski
Nóra Szepes
Norbert Hantos
Norbert Héjja
Olivér Csontos
Olivér Hervai
Olivér Perge
Örs Kováts
Örs Mándli
Pál Szekrényessy
Pálma Szilárd
Patrik Ernő Szabó
Patrik Marozsán
Péter Ákos Barta
Péter Kelemen
Péter Kiss
Péter Pál
Péter Pozsgai
Péter Reitinger
Péter Róka
Péter Simon
Péter Trombitás
Rajmund Keresztes
Regina Kovács
Rémi Grintal
Richárd Barla
Róbert Maróti
Rok Glinšek
Salamon Tűzkő
Sándor Biba
Sándor Nágel
Sándor Pethe
Sándor Szabó
Sanio Kasumovic
Sébastien Auroux
Szabolcs Balázsi
Szabolcs Havasi-Szotak
Szilárd Takács
Taddeus Szabó
Tamás Bartos
Tamás Góg
Tamás Karbulák
Till Aczél
Viktor Karikás
Viktor Pásztor
Zoltán Bálint
Zoltán Kada
Zsolt Balla
Zsolt Kosztor
Zsombor Rizán
 
Schedule
 

Friday - September 18th, 2015

08:45

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Blindfolded

 Combined Final
Limit 30:00 for 3 Attempts
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Combined Final
Limit 60:00 for 3 Attempts
10:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:40

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 5:45
12:40

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 4:00
13:30

LUNCH

14:15

Megaminx

 Combined First
Cutoff 1:45
15:10

Square-1

 Combined First - Cutoff 50.00
15:50

7x7x7 Cube

    Final
16:10

6x6x6 Cube

    Final
16:25

Megaminx

    Final
16:45

Square-1

    Final
17:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Saturday - September 19th, 2015

08:15

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
09:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
10:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:20
12:00
13:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined First - Limit 10:00 for 3 Attempts
13:40

LUNCH

14:20

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 20.00
14:55

Skewb

 Combined First
Cutoff 40.00
15:40

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:30
16:20

Rubik's Clock

 Second Round
16:50

Skewb

    Final
17:00

Pyraminx

    Final
17:10

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:25

5x5x5 Cube

    Final
17:50

Rubik's Clock

    Final
18:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
Sunday - September 20th, 2015

07:30

REGISTRATION

08:30

Rubik's Cube

 First Round
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
11:40

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
13:00

LUNCH

13:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 50.00
14:40

Rubik's Cube

 Second Round
15:35

2x2x2 Cube

    Second Round
16:00

4x4x4 Cube

 Second Round
16:40

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:25

4x4x4 Cube

    Final
17:40

3x3x3 One-Handed

    Final
17:50

2x2x2 Cube

    Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)