Skips in Brest 2015
Brest
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksey Soloninko
Alexey Anisimov
Alexey Ogievich
Alikhan Yertursyn (Алихан Ертурсын)
Anatoly Kim
Andrey Ivanov
Andrey Molchan
Artem Chizhikov
Artem Savosik
Artem Spiridovich
Bogdan Dovbysh
Daniil Daniliuk
Daniil Zubik
Danila Zhogol
Denis Gordeyuk
Diana Murnik
Dmitry Dergunov
Dmitry Goncharenko
Ignat Chigrin
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ivan Krotov
Ivan Terekh
Ivan Vynnyk (Іван Винник)
Ivan Zabrodin
Kirill Simonovich
Konstantin Kalinin
Makar Barkan
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Marko Striieshyn (Марко Стрієшин)
Mikhail Kochenov
Nikita Loyko
Nikita Navrotskiy
Nikita Sharov
Nikita Shulgin
Pavel Galaktionov
Pavel Yushkevich
Roman Chaley
Roman Fesenko
Sergey Korenko
Sergey Melnik
Sergey Novik
Sergey Pesnyakevich
Valentin Podosinovik
Vladimir Korovin
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Shavelskiy
Vladyslav Herasymiuk (Владислав Герасимюк)
 
Schedule
 

Saturday - July 25th, 2015

09:00


REGISTRATION

09:15

5x5x5 Cube

 Combined First - Cutoff 3:00
09:55

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:00
10:40

OPENING CEREMONY

10:55

2x2x2 Cube

 First Round
11:25
11:55

Rubik's Clock

    Combined First - Cutoff 25.00
12:20

Rubik's Cube: OH

 C. First - Cutoff 40.00
12:50

LUNCH

14:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
15:10

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:45

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 1:30
16:25
16:55

2x2x2 Cube

    Second Round
17:20

Skewb

    Second Round
17:45

3x3x3 One-Handed

    Second Round
18:05

4x4x4 Cube

    Second Round
18:25

Pyraminx

    Second Round
19:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
19:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
Sunday - July 26th, 2015

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First attempt
09:00


REGISTRATION

10:15

6x6x6

    Final - Cutoff 4:00
10:35

Square-1

 C. Final - Cutoff 1:00
11:05

7x7x7

    Final - Cutoff 4:30
11:30

OPENING CEREMONY

11:45

Rubik's Cube

 First Round
12:25

Rubik's Clock

    Final
12:45

Megaminx

    Final
13:05

LUNCH

14:05

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 2:00
14:35

3x3x3 Blindfolded

    Final
15:00

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

5x5x5 Cube

    Final
15:50

Skewb

    Final
16:10

Pyraminx

    Final
16:30

4x4x4 Cube

    Final
16:50

3x3x3 One-Handed

    Final
17:10

2x2x2 Cube

    Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)