Dvina Open 2015
Novopolotsk
Belarus
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexey Anisimov
Alexey Rusin
Anatoly Kim
Andrei Besedin
Andrei Moniak
Andrey Ivanov
Anton Besedin
Artem Chizhikov
Daniil Sasin
Diana Murnik
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Gleb Kolos
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Ivan Zabrodin
Makar Barkan
Nadezhda Shvabovich
Nikita Chistyakov
Nikita Loyko
Pavel Yushkevich
Philip Khursevich
Sergey Novik
Stepan Stepanov
Ustin Vashchenko
Vladimir Kushnir
Vladimir Lapin
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Ushakov
Yulia Zhavoronok
 
Schedule
 

Saturday - August 22nd, 2015

09:30


REGISTRATION

09:30

OPENING CEREMONY

09:50

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
10:40

Square-1

    Combined First - Cutoff 1:30
11:05

Rubik's Clock

 C. Final - Cutoff 40.00
11:35

Rubik's Cube: OH

 Combined First
Cutoff 1:30
12:20

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
13:10

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:30
14:05

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 1:00
14:45

LUNCH

15:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
16:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
17:20

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 30.00
18:05

Megaminx

    Final
18:05

Square-1

    Final
18:25

3x3x3 With Feet

    Combined Final - Cutoff 2:00
18:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:40
20:15

4x4x4 Blindfolded

 Final - Anytime during the day
Sunday - August 23rd, 2015

09:30

3x3x3 Multi-Blind

 First Attempt
10:45

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 5:30
11:15

6x6x6 Cube

    C. Final - Cutoff 3:45
11:35

Skewb

 Combined First - Cutoff 1:00
12:15

3x3x3 One-Handed

    Final
12:40

Pyraminx

    Second Round
13:05

Rubik's Cube: BLD

 First Round
13:40

LUNCH

14:25

5x5x5 Cube

 Final
14:55

4x4x4 Cube

 Final
15:30

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

2x2x2 Cube

 Second Round
16:30

Pyraminx

    Final
16:45

Skewb

    Final
17:05

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:15

2x2x2 Cube

    Final
17:30

Rubik's Cube

    Final
17:45

AWARDS

19:00

5x5x5 Blindfolded

 Final - Anytime during the day
All times are EEST (GMT+3)