CCC End of Summer 2015
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Second Round
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Agnessa Mungina
Aleksander Rogozhin
Aleksey Fedorov
Alexander Brazhnikov
Alexander Gorchackov
Alexander Ivannikov
Alexander Katyukov
Alexander Polyakov
Alexei Doronin
Alexey Agafonov
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Alexey Zharikov
Alisher Shoikov
Anastasia Babenkova
Anastasiya Pyatina
Anatoliy Zabrodin
Andrey Bankov
Andrey Barakin
Andrey Che
Andrey Dyatlov
Andrey Ivanov
Andrey Krasovskiy
Andrey Razzhivin
Andrey Rybakov
Andrey Yeranyan
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anton Goryachikh
Anton Savushkin
Anton Sobolev
Arsen Gukasyan
Artem Ganzha
Daniil Arkhipov
Deni Mintsaev
Diana Murnik
Dmitriy Firsov
Dmitriy Manin
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Kryuzban
Dmitry Lavrov
Dmitry Shalnev
Dmitry Tzybin
Edward Berezin
Egor Koshkin
Ekaterina Tarasenko
Erzhan Dzhaumutbaev
Evgeniy Karelin
Evgeny Akivis
Evgeny Blinov
Fedor Smirnov
Fyodor Ivanov
Georgy Vershinin
Igor Khokhlov
Ilya Finaev
Ilya Fyodorov
Ilya Tereshko
Irina Drobitjko
Islam Ibragimgadzhiev
Ivan Katkov
Ivan Prut
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Ivanna Veremeychuk
Kirill Ilyin
Kirill Kharitonov
Kirill Litvinov
Kirill Mamonov
Kirill Shalashov
Konstantin Solovyov
Konstantin Ushakov
Kristina Tikhomirova
Kyyarkhan Nikolaev
Lê Công Minh
Leonid Sobolev
Lidia Buchukova
Lyubov Denisova
Maksim Vorobyev
Maria Timoshchenko
Mikhail Kalitsky
Natalya Eroshevskaya
Nikolay Masson
Odissey Yagubov
Olesya Sadikova
Olga Loginova
Pavel Galaktionov
Pavel Kovezin
Rishith Shyamkumar Nellippillil
Roman Strakhov
Ruslan Brazhnikov
Rustam Valeev
Sergey Chirin
Sergey Chushkin
Sergey Gvozdev
Sergey Lutsishin
Stanislav Starovoytov
Tigran Orbelyan
Timofey Egorov
Valentina Solovyova
Victor Efremov
Vladimir Korovin
Vladimir Kuznetsov
Vladimir Lapin
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Orlov
Vladislav Shavelskiy
Vladislav Tarasenko
Yaroslav Senchihin
 
Schedule
 

Friday - August 28th, 2015

09:30


REGISTRATION

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:15

OPENING CEREMONY

11:30

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
12:15

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 20.00
13:00

LUNCH

14:00

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:30
15:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:50
16:50

Square-1

    Final
17:15

Rubik's Clock

    Final
17:40

Megaminx

 Final
18:10

Skewb

    Final
18:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
19:30

4x4x4 Blindfolded

 Final
Anytime during the three days
19:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
Anytime during the three days
Saturday - August 29th, 2015

09:30


REGISTRATION

09:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:30

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
11:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
13:00

LUNCH

14:00
15:20

6x6x6 Cube

 Second Round
15:50

2x2x2 Cube

 First Round
17:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
18:30

Pyraminx

    Final
18:50

6x6x6 Cube

 Final
Sunday - August 30th, 2015

09:30

REGISTRATION

09:30

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 5:00
10:20

Rubik's Cube

 First Round
12:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
14:40

2x2x2 Cube

    Second Round
15:00

7x7x7 Cube

    Second Round
15:25

5x5x5 Cube

 Second Round
16:05

4x4x4 Cube

 Second Round
16:40

3x3x3 One-Handed

    Second Roubd
17:00

2x2x2 Cube

    Final
17:15

5x5x5 Cube

 Final
17:45

4x4x4 Cube

    Final
18:10

7x7x7 Cube

    Final
18:30

Rubik's Cube

    Semi Final
18:50

3x3x3 One-Handed

 Final
19:30

Rubik's Cube

 Final
20:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)