Dnepr Skips 2015
Dnipropetrovsk
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alona Salenko (Альона Саленко)
Anastas Khumarian (Анастас Хумарян)
Anatolii Kozak (Анатолій Козак)
Anatolii Mykhailenko (Анатолій Михайленко)
Andrii Neliubov (Андрій Нелюбов)
Anna Kornika (Анна Корніка)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Kovalenko (Артем Коваленко)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bogdan Bakhmetiev (Богдан Бахметьєв)
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Emilio Popov (Емиліо Попов)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Balyberdin (Ігор Балибердін)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Pashkulskyi (Ілля Пашкульський)
Ivan Butsikin (Іван Буцикін)
Ivan Kamyshan (Іван Камишан)
Ivan Kravchenko (Іван Кравченко)
Ivan Sakhno (Іван Сахно)
Kateryna Peshyna (Катерина Пешина)
Kseniia Kovrenkova (Ксенія Ковренкова)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Shtoler (Максим Штолер)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mykhailo Khymych (Михайло Химич)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykola Verheliuk (Микола Вергелюк)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Oleg Kolesnikov (Олег Колесников)
Oleh Volokha (Олег Волоха)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Mikhalchuk (Oлександр Міхальчук)
Oleksandr Verheliuk (Олександр Вергелюк)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Roman Gurevych (Роман Гуревич)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Vadym Klymenko (Вадим Клименко)
Viacheslav Zub (В’ячеслав Зуб)
Viktor Kolesnichenko (Віктор Колесніченко)
Vladyslav Kovalenko (Владислав Коваленко)
Vladyslav Skotarenko (Владислав Скотаренко)
Vladyslav Slipchenko (Владислав Сліпченко)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Yaroslav Valyavskyi (Ярослав Валявский)
Yehor Khramtsov (Єгор Храмцов)
Yehor Mardierosov (Єгор Мардєросов)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Shvedov (Євген Шведов)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
Yurii Samarskyi (Юрій Самарський)
 
Schedule
 

Saturday - September 19th, 2015

08:30

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
09:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:00

5x5x5 Cube

 Combined Final - Cutoff 2:30
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
10:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
10:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 50.00
11:40

4x4x4 Cube

 Final
11:40

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 40.00
11:40

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
12:10

Rubik's Cube: OH

 Final
12:40

3x3x3 Blindfolded

 First Round
12:40

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:00
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 Fewest Moves

 First Round
First Attempt
15:40

3x3x3 Fewest Moves

First Round
Second Attempt
16:50

3x3x3 Fewest Moves

First Round
Third Attempt
18:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - September 20th, 2015

09:00

OPENING CEREMONY

09:30

Rubik's Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
11:40
12:20
13:00

TeamBlind

Final
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:00

Rubik's Cube

 Second Round
16:00

2x2x2 Cube

 Final
16:30

Pyraminx

 Final
17:00

Skewb

 Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)