Moscow South-West Open 2015
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
First Round
Final
 
Competitors
Agnessa Mungina
Alexander Brazhnikov
Alexander Guryanov
Alexei Doronin
Alexey Anisimov
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Alexey Zharikov
Anastasia Babenkova
Anastasiya Pyatina
Andrew Seleznev
Andrey Bankov
Andrey Barakin
Andrey Che
Andrey Gribachev
Andrey Ivanov
Andrey Razzhivin
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anton Goryachikh
Anton Isaev
Anton Savushkin
Anton Sobolev
Arsen Gukasyan
Artem Dolgonosov
Artem Ganzha
Artem Yashkov
Artyom Baevskiy
Borislav Golosov
Daniil Arkhipov
Danis Gubaidulin
Deni Mintsaev
Denis Rapoport
Denis Volkov
Diana Murnik
Digi Digiev
Dmitriy Firsov
Dmitriy Manin
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Kryuzban
Dmitry Lavrov
Dmitry Levakov
Dmitry Zvyagintsev
Egor Koshkin
Ekaterina Tarasenko
Erzhan Dzhaumutbaev
Evgeny Akivis
Evgeny Parkhomenko
Fyodor Ivanov
Igor Khokhlov
Ilya Nazarov
Ilya Tereshko
Irina Drobitjko
Ivan Katkov
Ivan Makachev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Kharitonov
Kirill Litvinov
Kirill Shalashov
Konstantin Solovyov
Konstantin Ushakov
Kyyarkhan Nikolaev
Lev Baskin
Lidia Buchukova
Lyubov Denisova
Maksim Vorobyev
Maria Timoshchenko
Maria Zadorozhnaya
Maxim Chechnev
Mikhail Govgolenko
Mikhail Kuzin
Milena Son
Nikita Rozum
Nikolay Masson
Olesya Sadikova
Rishith Shyamkumar Nellippillil
Rustam Valeev
Sergei Feldsherov
Sergey Chirin
Sergey Chushkin
Spartak Rudenko
Stanislav Starovoytov
Stepan Tsarev
Tigran Orbelyan
Valentina Solovyova
Viktor Shipitsin
Vladimir Korovin
Vladimir Lapin
Vladislav Kozhin
Vladislav Shavelskiy
 
Schedule
 

Saturday - September 19th, 2015

08:50


REGISTRATION

09:10

3x3x3 Multi-Blind

 First Round
10:10

Square-1

 C. Final - Cutoff 1:00
10:45

Rubik's Clock

 C. First - Cutoff 20.00
11:15

OPENING CEREMONY

11:25

Megaminx

 Combined First
Cutoff 02:30
12:25
13:20

LUNCH

14:20
15:00

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 03:30
15:50

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 02:00
17:10

3x3x3 Blindfolded

 First Round
17:40

6x6x6 Cube

    Final
18:05

5x5x5 Cube

 Final
18:45

Pyraminx

    Final
19:00

Skewb

    Final
19:15

Megaminx

    Final
20:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Any time on Saturday
20:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Any time on Saturday
Sunday - September 20th, 2015

08:50


REGISTRATION

09:10

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:10

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 05:00
10:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 01:10
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:20

7x7x7 Cube

 Final
12:50

LUNCH

13:50

Rubik's Cube

 First Round
14:55

Rubik's Clock

    Final
15:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 50.00
16:20

4x4x4 Cube

    Final
16:40

3x3x3 Blindfolded

    Second Round
17:00

Rubik's Cube

 Second Round
17:30

3x3x3 One-Handed

    Second Round
17:50

2x2x2 Cube

    Final
18:10

3x3x3: OH

    Final
18:10

3x3x3 Blindfolded

    Final
18:30

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)