Belgorod Open 2015
Belgorod
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aleksandr Gogenko
Alexander Eryomin
Alexander Shokodey
Alexey Mikhailov
Alexey Nivin
Andrew Kazakov
Andrey Chernishov
Andrey Dobrikov
Andrey Ivashchuk
Andrey Robota
Andrey Tarasevich
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sobolev
Arseniy Fedotov
Artem Ryabikin
Bogdan Buzanov
Denis Posokhov
Dmitry Aniskin
Dmitry Barykin
Dmitry Dergunov
Dmitry Patrikeev
Eduard Savchatov
Egor Molchanov
Evgeniya Shalanova
Georgy Vershinin
Ilya Artemchuk
Ilya Tereshko
Kirill Litvinov
Konstantin Kadin
Maxim Chechnev
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Ruslan Chayka
Sergey Belolapotkov
Sergey Chirin
Sergey Stepanenko
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Svetlana Mikhailova
Vadim Spilnik
Vitalii Vanin
Vladimir Lapin
Vladislav Vertiyov
Vyacheslav Dubentzov
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
 
Schedule
 

Saturday - October 10th, 2015

09:00


REGISTRATION

09:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:30

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
11:30

OPENING CEREMONY

12:00

Rubik's Cube

 First Round
13:20

LUNCH

14:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
15:00

2x2x2 Cube

 First Round
15:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 40.00
16:30

Skewb

    First Round
16:50
17:20

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
18:30

Megaminx

 Combined Final - Cutoff 3:00
19:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - October 11th, 2015

08:00


REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
10:30

Rubik's Clock

 C. Final - Cutoff 25.00
11:00

SQ-1

    C. Final - 45.00
11:20

3x3x3 Blindfolded

 First Round
12:00

5x5x5 Cube

 Final
12:30

Rubik's Cube: OH

 Second Round
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
14:30

2x2x2 Cube

 Second Round
15:00

Skewb

    Final
15:20

Pyraminx

    Final
15:40

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:10

4x4x4 Cube

 Final
16:40

2x2x2 Cube

    Final
17:00

3x3x3 One-Handed

    Final
17:20

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)