Saint-Petersburg Autumn Open 2015
Saint-Petersburg
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Alexander Gorchackov
Alexey Anisimov
Alexey Sudar
Anna Koval
Artem Yashkov
Daniil Popov
Diana Murnik
Dmitriy Firsov
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Kryuzban
Egor Cherniakov
Ekaterina Zimakova
Evgeniy Alekseev
Evgeniy Polyakov
Evgeny Novikov
Farid Mikhailov
Iakov Morozov
Ilya Tereshko
Ilya Vakulenko
Ivan Bykovskiy
Ivan Koniakhin
Ivan Torgashov
Kirill Shalashov
Kirill Urakhov
Kirill Velikanov
Kirill Zaika
Konstantin Solovyov
Kyyarkhan Nikolaev
Maxim Danilov
Maxim Melnik
Mikhail Kuzin
Mikhail Mironov
Mikhail Sergeev
Natalya Eroshevskaya
Nikita Kuznetsov
Nikolay Vasilyev
Nikolay Zainchkovskiy
Olga Berlinde
Pavel Galaktionov
Pavel Kutareev
Pavel Turin
Roman Fesenko
Roman Strakhov
Roman Trofimov
Ruslan Braer (Руслан Браер)
Sergey Pileev
Valentina Solovyova
Vitaliy Danch
Vladimir Kushnir
Vladimir Lapin
Vladimir Polovkov
Vladislav Glazunov
Vladislav Vinokurov
Vyacheslav Sizov
 
Schedule
 

Saturday - October 24th, 2015

09:00


REGISTRATION

09:20

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:30

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 5:30
11:10
11:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
12:40

Square-1

    Combined Final - Cutoff 1:30
13:00

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 25.00
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
15:40

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:30
16:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 40.00
17:20

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
18:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
20:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
20:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
Sunday - October 25th, 2015

09:00


REGISTRATION

09:10

6x6x6 Cube

 C. Final - Cutoff 3:30
09:40

Megaminx

    Final
10:00

Skewb

    Final
10:20
11:00

OPENING CEREMONY

11:10

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

Rubik's Cube

 First Round
13:15

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:45

LUNCH

14:45

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 2:30
15:15

Rubik's Cube

 Second Round
15:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:30

5x5x5 Cube

    Final
16:55

Pyraminx

    Final
17:15

4x4x4 Cube

    Final
17:40

2x2x2 Cube

    Final
18:00

3x3x3 One-Handed

    Final
18:30

Rubik's Cube

 Final
19:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)