Two days in Vitebsk 2015
Vitebsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Meleshko
Alexey Anisimov
Andrei Besedin
Andrey Molchan
Anna Popovich
Anton Besedin
Artem Savosik
Bogdan Stepanov
Daniil Sasin
Deni Mintsaev
Denis Gordeyuk
Gleb Stepanov
Ilya Anishchenko
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Ivan Torgashov
Konstantin Kalinin
Maxim Chechnev
Nikita Loyko
Nikolay Masson
Olga Medvedeva
Pavel Yushkevich
Petr Zaitsev
Rustam Valeev
Stepan Tsarev
Ustin Vashchenko
Viktor Danilov
Vladimir Kolmogorov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Ushakov
 
Schedule
 

Saturday - October 31st, 2015

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
10:10

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:15
10:55

Square-1

    C. First - 1:00
11:15

Rubik's Clock

 First round
11:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:40
12:30

6x6x6 Cube

    Combined Final - Cutoff 3:40
12:55

LUNCH

13:55

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30
14:45

Square-1

    Final
15:05

Rubik's Clock

    Final
15:25

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 30.00
16:00

Skewb

 Combined First - Cutoff 30.00
16:30

2x2x2 Cube

 First Round
17:05

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:00
17:40

5x5x5 Cube

    Final
18:00

Pyraminx

    Second Round
18:20

Skewb

    Second Round
18:45

3x3x3 Fewest Moves

 Final
20:30

4x4x4 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
20:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
Sunday - November 1st, 2015

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
10:10

4x4x4 Cube

 Second Round
10:40

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 5:30
11:15

OPENING CEREMONY

11:30

Rubik's Cube

 First Round
12:10

2x2x2 Cube

    Second Round
12:35

3x3x3 One-Handed

    Second Round
13:00

LUNCH

14:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:00
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:40

Skewb

    Final
16:00

Rubik's Cube

    Second Round
16:25

Pyraminx

    Final
16:45

4x4x4 Cube

    Final
17:05

2x2x2 Cube

    Final
17:25

3x3x3 One-Handed

    Final
17:45

Rubik's Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)