Minsk Winter 2015
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Adrian Ageev
Alexander Verhun
Alexey Anisimov
Alexey Dorozhkin
Alexey Mikhailov
Anatoly Kim
Andrey Molchan
Anton Isaev
Anton Maleyonok
Anton Rozhkov
Arina Boreyko
Artem Savosik
Artem Spiridovich
Artur Ovsepyan
Bogdan Stepanov
Boris Iosilevsky
Daniil Daniliuk
Danila Zhogol
Denis Gordeyuk
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Goncharenko
Dmitry Kryuzban
Dmitry Prokopenko
Elina Litvin
Gleb Stepanov
Ilya Anishchenko
Ilya Tereshko
Ilya Zabrodsky
Ivan Krotov
Ivan Terekh
Ivan Zabrodin
Kirill Simonovich
Konstantin Kalinin
Makar Barkan
Maxim Chechnev
Mikhail Minin
Nadezhda Shvabovich
Nikita Loyko
Nikita Shulgin
Olga Kirilchik
Pavel Yushkevich
Polina Komova
Roman Strakhov
Sergey Novik
Sergey Pesnyakevich
Sergey Tamkovich
Timur Kakhanovich
Ustin Vashchenko
Valentin Podosinovik
Vasilina Kolos
Viachaslau Kazak
Viktor Danilov
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Konovalov
Vladislav Naumenko
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Trukhanovich
Yan Mlynarchik
Zakhar Mlynarchik
 
Schedule
 

Saturday - December 26th, 2015

09:00


REGISTRATION

09:00

Skewb

 C. First - Cutoff 35.00
09:40

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
10:35

Pyraminx

 C. First - Cutoff 30.00
11:15

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
12:00

OPENING CEREMONY

12:20

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 45.00
13:00

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:00
13:50

LUNCH

15:00

4x4x4 Cube

 Second Round
15:30

Pyraminx

    Final
15:50

Skewb

    Final
16:10

Megaminx

    Final
16:35

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:20

5x5x5 Cube

    Final
17:45

4x4x4 Cube

    Final
20:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
20:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Anytime during both days
Sunday - December 27th, 2015

09:00

REGISTRATION

09:00

Square-1

 C. Final - Cutoff 40.00
09:30

OPENING CEREMONY

09:45

2x2x2 Cube

 First Round
10:40

Rubik's Cube

 First Round
12:15

Rubik's Clock

    Combined Final - Cutoff 30.00
12:35

2x2x2 Cube

    Second Round
13:00

3x3x3 One-Handed

    Final
13:20

Rubik's Cube

 Second Round
14:00

2x2x2 Cube

    Final
14:20

Rubik's Cube

 Final
14:55

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)