Camarma Open 2016
Camarma de Esteruelas, Madrid
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián García Martínez
Adrián Martínez Macías
Alba Palomino
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Ruiz del Oso
Alvaro Gala Lopez
Álvaro Gea García
Alvaro Rubio
Ander Sevilla Hernández
Andrés Missiego
Andy Ying
Angel Guardeño
Benito Benítez Ruiz
Daniel Borrajo Gutiérrez
Daniel García Mirones
Darío Martín Santos
David Garcia Beain
David Serban Enescu
Diego Arche Andradas
Donato Palomino
Elena Ojeda Rodríguez
Estefanía Jordán García
Francisco Montañés Barbudo
Francisco Pérez Padilla
Gonzalo Orellana Barrasa
Héctor Lara Pérez
Hugo Muñoz Escudero
Ignacio Sáez Sabido
Iker Valdezate Sayalero
Javier González Granados
Javier Tirado Ortiz
Jerónimo Ibarra Bernal
Jesús Cuenca
Jimena Mejía Chávez
jorge Lopez Valverde
Jorge Moreno Aguilera
José Antonio Navarro Sánchez
Kento Reinoso
Luis Javier Iáñez Pareja
Luis Rubio Fernández
Luis Sáez Sabido
Manuel Prieto de Antón
María del Mar Gallego Vicente
Martín Tazzari
Mihai Daniel Somkereki
Mohamed Ben Driss Chokri
Nuño Mata
Oscar Hernandez Pastor
Pablo Aguilar Dominguez
Pablo de Antonio
Pablo Ferrando Brunet
Pablo Gutiérrez Rodrigo
Rafael Alférez Robisco
Raúl Morales Hidalgo
Raúl Sánchez Vara
Ricardo Sánchez Gutiérrez
Roberto Sanz
Rodrigo Pueblas Núñez
Rubén Ferrero Ortiz
Rubén Moreno Martinez
Samuel Navas Blanco
Sandra Novales Peláez
Santiago Osorio Cristóbal
Sara Camacho García
Sergio García Sánchez
Sergio López Moreno
Sergio Ortiz Rodríguez
Sergio Toledo
Sergio Torrijos Santano
Sergio Yagüe Carpio
Shadi Omar Prieto Tarbuch
Victor Sanchez Redondo
Xiaqi Chen
 
Schedule
 

Saturday - January 30th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:30

4x4x4 Cube

 Final
11:00

Rubik's Cube

 First Round
12:30

Pyraminx

 Final
13:15

2x2x2 Cube

 First Round
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
15:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
One Attempt
15:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
One Attempt
16:00

Rubik's Cube

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

 Second Round
17:30

3x3x3 One-Handed

 Final
18:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
19:30

2x2x2 Cube

 Final
20:00

Rubik's Cube

 Final
21:00

AWARDS

All times are CET (GMT+1)