Moscow Christmas Open 2016
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Agnessa Mungina
Alexander Katyukov
Alexander Provorkov
Alexey Dorozhkin
Alexey Mikhailov
Alexey Zharikov
Anastasia Babenkova
Andrew Seleznev
Andrew Shandybin
Andrey Che
Andrey Dyatlov
Anton Goryachikh
Anton Ivanchenkov
Anton Savushkin
Anton Shcherbakov
Arman Ordzhatsyan
Arseniy Fedotov
Artem Ganzha
Artur Bogomolov
Barukh Akivaev
Daniil Arkhipov
Danil' Khafizov
Deni Mintsaev
Denis Rapoport
Denis Volkov
Diana Murnik
Dmitriy Firsov
Dmitriy Manin
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Korolev
Dmitry Kryuzban
Dmitry Lavrov
Dmitry Vlasov
Donat Shishmarev
Egor Savchenko
Egor Zakharov
Emir Umerov
Erzhan Dzhaumutbaev
Fedor Tolmanov
Fyodor Ivanov
Ildar Salakhetdinov
Ilya Ksenofontov
Ilya Nazarov
Ilya Tereshko
Irina Drobitjko
Ivan Fomenko
Ivan Prut
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Litvinov
Kirill Mukhanov
Kirill Shalashov
Konstantin Afonin
Konstantin Solovyov
Konstantin Ushakov
Kyyarkhan Nikolaev
Lidia Buchukova
Maria Timoshchenko
Maxim Chechnev
Mikhail Baklanov
Mikhail Govgolenko
Mikhail Shtepa
Milena Son
Nikita Golubtsov
Nikita Perfilov
Nikolay Masson
Nikolay Shabalin
Pavel Galaktionov
Polina Komova
Rasul Gamzabekov
Roman Strakhov
Rustam Valeev
Sergey Chirin
Sergey Chushkin
Sergey Lahno
Stanislav Svistun
Stepan Kolominov
Stepan Matveev
Timofey Egorov
Vladimir Korovin
Vladimir Kostin
Vladimir Kuznetsov
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Kozhin
Vladislav Shavelskiy
Vsevolod Goncharov
Yaroslav Ivanashev
 
Schedule
 

Friday - January 8th, 2016

07:45


REGISTRATION

08:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:05

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
09:55

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 20.00
10:35

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
11:25

Skewb

 Final
12:10

2x2x2 Cube

 First Round
13:10

LUNCH

14:10
15:20

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:10
16:05

2x2x2 Cube

    Final
16:25

Pyraminx

    Final
16:40

3x3x3 With Feet

 Combined First - Cutoff 2:00
17:20

Square-1

 Combined Final - Cutoff 50.00
19:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Anytime during the both days
19:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Anytime during the both days
Saturday - January 9th, 2016

07:45


REGISTRATION

08:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:05

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:10
10:05

3x3x3: WF

   Final
10:25

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
11:30

Rubik's Cube

 First Round
12:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 40.00
13:50

LUNCH

14:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:20

Rubik's Cube

 Second Round
15:50

3x3x3 One-Handed

 Final
16:20

4x4x4 Cube

 Final
16:50

Rubik's Cube

 Final
17:20

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)