Ural Winter 2016
Chelyabinsk
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexey Mikhailov
Anastasia Dyurdeeva
Andrey Makarov
Anna Zagrebina
Anton Boyko
Anton Shelemetev
Danil Ponomarev
Denis Vasev
Dmitry Bovt
George Terskov
Kirill Litvinov
Lev Beloretskii
Marcel Sverigin
Maria Katina
Matvey Sadovnikov
Natalya Goryacheva
Nikita Bespalov
Nikita Lukashev
Oleg Martynov
Semyon Shtykov
Semyon Terskov
Sergey Lahno
Sergey Shmakov
Vadim Brondz
Vasiliy Sitnikov
Vasily Stasyev
Viktor Finogenov
Vyacheslav Melnikov
Yulia Koklugina
 
Schedule
 

Saturday - February 6th, 2016

09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00

REGISTRATION

10:00

OPENING

10:30

2x2x2 Cube

 First Round
11:10
11:40

Rubik's Cube

 First Round
12:20

3x3x3 One-Handed

 First Round
12:50

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
13:50

LUNCH

14:50
15:20

5x5x5 Cube

 Combined First - Cutoff 3:00
16:00

Megaminx

 Combined First - Cutoff 3:00
16:40

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 2:00
17:20

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
18:20

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - February 7th, 2016

09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:00

2x2x2 Cube

 Second Round
10:30

Rubik's Cube

 Second Round
11:00

4x4x4 Cube

 Final
11:30

5x5x5 Cube

 Final
12:00

Megaminx

 Final
12:30

Square-1

 Combined Final - Cutoff 2:00
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 1:00
14:40

Skewb

 Final
15:10

Pyraminx

 Final
15:40

2x2x2 Cube

 Final
16:10

3x3x3 One-Handed

 Final
16:40

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:20

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)