Zaragoza Open 2016
Zaragoza
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alexander Olleta del Molino
Álvaro Gea García
Angel Luis Espot Campo
Antonio López
Berta García Parra
Carlos Martínez Díaz
Carlos Povill Gil
Clément Cherblanc
Daniel Calvo Martínez
Daniel Pérez Hoscheid
David Alejos Alarcia
David Mompel Lancina
David Sarnago
Diego Vallespin Blas
Estefanía Jordán García
Francisco Pérez Padilla
Garazi Lechuga
Gonzalo Orellana Barrasa
Iker Valdezate Sayalero
Iván Vicente Gracia
Javier Abad Liso
Javier Gamazo Tejero
Jon Muro
Julen Simón Iriarte
Julián Sarnago
Julio Perugorria Lorente
Laura Tarrés Gimeno
Lucas López Solsona
Manuel Gómez Barrera
Pedro Luis Muñoz Yañez
Ricardo Cantón Fago
Rodrigo León Nardo
Sandra Novales Peláez
Sergi Cruells Tomas
Sergi Famada Clapes
Sergio Bodega Herráiz
Shadi Omar Prieto Tarbuch
Victor Delgado Gimenez
 
Schedule
 

Saturday - February 6th, 2016

09:30

REGISTRATION

10:00

7x7x7 Cube

 Final
10:45

6x6x6 Cube

 Final
11:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
12:15

Square-1

 Final
12:45

Skewb

 Final
13:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
14:30

LUNCH

15:30

Pyraminx

 Final
16:30

Rubik's Cube

 First Round
17:30

2x2x2 Cube

 First Round
18:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
19:30

5x5x5 Cube

 Final
Sunday - February 7th, 2016

09:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
10:00

3x3x3 With Feet

    Final
10:15

4x4x4 Cube

 First Round
11:15

2x2x2 Cube

 Second Round
12:00

Rubik's Cube

 Second Round
12:45

Rubik's Clock

 Final
13:15

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:15

LUNCH

15:15

4x4x4 Cube

 Final
16:00

3x3x3 One-Handed

 Final
16:30

2x2x2 Cube

 Final
17:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)