Molina Open 2016
Molina de Segura
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alan Scott Camacho Baños
Alberto Cano Huerta
Alejandro Angulo Almela
Alejandro Caballero Sánchez
Alejandro España Jiménez
Alejandro Oliva Gómez
Alexandre Toledo Guillén
Alicia Carrillo Mármol
Álvaro García Navarro
Antonio García Verdú
Antonio Verdú García
Bernabé Gil Marín
Carlos Molina Alcolea
César Pagán Villafañe
Cristina Orenes Conesa
David Coronado Hernández
Diego García Martínez
Elías Leal Manzanera
Fernando de la Gándara
Francisco Javier Molina Bautista
Francisco José Solé Jiménez
Gonzalo Blanco Herrero
Gonzalo Pastor García
Javier Cabezuelo Sánchez
Javier Hernandez Requena
Javier Santa Frontera
Jesús Lindo García
Joaquín Clemente Díaz
Jorge Castillo Matas
Jorge Martín Espinosa
Jorge Ruiz De Almirón Denia
Jose Angel Montesa Solaz
José Antonio Navarro Sánchez
José Luis Molina López
José Vidal Madrid
Juanjo Cánovas
Luis Javier Iáñez Pareja
Luis Vivancos Cano
Manuel Carreño Fresquet
Manuel Ibáñez Andújar
Manuel Navarro López
María Estefanía Martínez Ayala
Mohamed Ben Driss Chokri
Rafael Rodriguez Santana
Raúl Sancho Molinero
Rocío Fernández Usero
Rodrigo Mompeán Gil
Rodrigo Pueblas Núñez
Rubén Moreno Martinez
Samuel Tabo de Vente Boix
Sergio Torrijos Santano
Sonia Martín Oller
 
Schedule
 

Saturday - February 13th, 2016

09:00

REGISTRATION

10:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:30
10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 4:00
11:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:00
12:15

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00
13:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30
13:15

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
14:30


LUNCH

16:30

2x2x2 Cube

 First Round
17:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
19:00

Rubik's Cube

 First Round
20:30

2x2x2 Cube

 Second Round
21:15

Pyraminx

 Final
Sunday - February 14th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:30

Rubik's Cube

 Second Round
10:30

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
Cutoff 6:00
11:30

2x2x2 Cube

 Final
12:30

Rubik's Cube

 Final
13:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)