Murcia 2016
Murcia
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Caballero Sánchez
Alejandro Oliva Gómez
Alejandro Sáez Gil
Alexandre Toledo Guillén
Alicia Carrillo Mármol
Álvaro Aguilar Salobreña
Anabel Abenza Rubio
Ángel Rodríguez Aguilar
Antonio Ayllón Bermejo
Bernabé Gil Marín
Billy Hayball
Carlos Angosto Hernández
Carlos Méndez García-Barroso
Carlos Molina Alcolea
César Pagán Villafañe
Cristina Orenes Conesa
Daniel Martín Martínez
Diego García Martínez
Eliecer Monsalve Riquelme
Francisco Gallego Salido
Francisco José Solé Jiménez
Francisco Pérez Padilla
Guillermo Cascales Ñíguez
Iván Montoya García
Javier Cabezuelo Sánchez
Javier Gil
Javier Hernandez Requena
Javier Santa Frontera
Jerónimo Ibarra Bernal
Jorge Martín Espinosa
Jorge Ruiz De Almirón Denia
José Agustín Francés García
Jose Angel Montesa Solaz
Jose Antonio Gallego Blasco
José Antonio Navarro Sánchez
José Antonio Sánchez Bermejo
José María Caballero Fernández
José María García Carrión
José Vidal Madrid
Juanjo Cánovas
Leovigildo Sánchez Casado
Luis Javier Iáñez Pareja
Luka Djukic Valera
Manuel Carreño Fresquet
Manuel Ibáñez Andújar
María Estefanía Martínez Ayala
Nicola Djukic Valera
Pablo García Arias
Pedro Luis Muñoz Yañez
Rafael Rodriguez Santana
Rafael Saez Ribas
Ramón Pacheco Rico
Raúl Banacloche Biot
Raúl Jaén Pérez
Raúl Morales Hidalgo
Raúl Sancho Molinero
Raúl Sedeño Sánchez
Rocío Fernández Usero
Rocío Tomé González
Rubén Moreno Martinez
Samuel Tabo de Vente Boix
Sergio Albert Muela
Sergio Llopis Mas
Silvia Frutos Agustín
Sonia Martín Oller
 
Schedule
 

Saturday - March 7th, 2015

09:30

REGISTRATION

10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:45

Rubik's Cube

 First Round
11:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
12:00

Megaminx

 Final
Cutoff 2:30
13:15

Pyraminx

 Combined Final
Cutoff 1:00
14:00


LUNCH

16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
17:00

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
18:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:30
19:00

2x2x2 Cube

 Second Round
19:30

Rubik's Cube

 Second Round
20:00

2x2x2 Cube

 Final
20:30

Rubik's Cube

 Final
21:00

AWARDS

22:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Two Attemps anytime during the day
22:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Two Attemps anytime during the day
All times are CET (GMT+1)