Dnepr Cube Days 2016
Dnipropetrovsk
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
 
Competitors
Andrii Habzovskyi (Андрій Габзовський)
Andrii Horbonos (Андрій Горбонос)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Neliubov (Андрій Нелюбов)
Anna Kornika (Анна Корніка)
Anzhelika Antypova (Анжеліка Антипова)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Stetsenko (Артем Стеценко)
Artem Zaruba (Артем Заруба)
Atrem Chubakov (Артем Чубаков)
Bogdan Bakhmetiev (Богдан Бахметьєв)
Bohdan Petrenko (Богдан Петренко)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Kasianov (Денис Касьянов)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Hikmat Mursalzade
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Pashkulskyi (Ілля Пашкульський)
Illia Shyshliannykov (Ілля Шишлянников)
Ilya Tsiareshka
Ivan Sakhno (Іван Сахно)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Kostiantyn Kunak (Костянтин Кунак)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Braslavets (Максим Браславец)
Maksym Kashliatskyi (Максим Кашляцький)
Maksym Solohub (Максим Сологуб)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Mykhailo Demchuk (Михайло Демчук)
Mykyta Eskov (Микита Еськов)
Mykyta Onopriienko (Микита Онопрієнко)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Oleh Volokha (Олег Волоха)
Oleksandr Antypov (Олександр Антипов)
Oleksandr Dolinnyi (Олександр Долинний)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Verheliuk (Олександр Вергелюк)
Oleksii Fil (Олексій Філь)
Oleksii Vakulenko (Олексій Вакуленко)
Pavlo Kaluhin (Павло Калугін)
Polina Kryvenko (Поліна Кривенко)
Savelii Biriukov (Савелій Бирюков)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Vadym Klymenko (Вадим Клименко)
Vadym Vozvyshaiev (Вадим Возвишаєв)
Valeriia Ambrosiieva (Валерія Амбросієва)
Viacheslav Zub (В’ячеслав Зуб)
Viktor Kolesnichenko (Віктор Колесніченко)
Vitalii Yurchenko (Віталій Юрченко)
Vladyslav Kondratyuk (Владислав Кондратюк)
Vladyslav Slipchenko (Владислав Сліпченко)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Anichkin (Володимир Анічкін)
Yan Shukov (Ян Шуков)
Yaroslav Valyavskyi (Ярослав Валявский)
Yelizaveta Bondarchuk (Єлізавета Бондарчук)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevhen Shvedov (Євген Шведов)
Yurii Ribozhenko (Юрій Рібоженко)
Yurii Samarskyi (Юрій Самарський)
Yurii Yudin (Юрій Юдін)
 
Schedule
 

Saturday - March 19th, 2016

08:30


REGISTRATION

09:30

Rubik's Cube

 First Round
11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:30
13:30

LUNCH

15:00

BREAK

15:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
16:50

4x4x4 Cube

 First Round
18:30
Sunday - March 20th, 2016

08:30

Rubik's Cube

 Second Round
10:00

2x2x2 Cube

 Second Round
10:30
11:00
11:30

4x4x4 Cube

 Second Round
12:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:30

LUNCH

15:00

Rubik's Cube

 Semi Final
15:30

4x4x4 Cube

 Final
16:00

3x3x3 One-Handed

 Final
16:30

Pyraminx

    Final
16:50

Skewb

    Final
17:10

2x2x2 Cube

    Final
17:30

Rubik's Cube

Final
18:30

AWARDS

All times are EET (GMT+2)