VSU Open 2016
Vitebsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Paliukhovich
Aliaksei Anisimau
Anait Akskalyan
Andrey Yugrinov
Anna Popovich
Artem Savosik
Diana Murnik
Igor Stepanov
Ilya Anishchenko
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Irina Kim
Ivan Terekh
Konstantin Solovyev
Nazar Hotau
Nikita Loyko
Pavel Yushkevich
Petr Zaitsev
Roman Strakhov
Sergey Novik
Tatyana Solovyova
Tsimafei Chorny
Ustsin Vashchanka
Valentina Solovyova
Valiantsin Krus
Viachaslau Kazak
Viktor Danilov
Vladimir Kolmogorov
Vladimir Okenchits
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Ushakov
Yauheni Yudko
Никита Загорский
 
Schedule
 

Saturday - March 26th, 2016

09:00


REGISTRATION

09:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:15
10:05

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30
11:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:30
12:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:40
12:50

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
13:30

LUNCH

14:30

Skewb

 Combined First - Cutoff 30.00
15:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:00
16:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:40
16:55

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 30.00
17:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
18:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - March 27th, 2016

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

Skewb

    Final
10:40

Rubik's Clock

 Final
11:15

OPENING CEREMONY

11:30

Rubik's Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
13:10

Pyraminx

    Final
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 3:00
15:15

Rubik's Cube

 Second Round
15:50

4x4x4 Blindfolded

 Final
16:35

2x2x2 Cube

    Final
16:55

4x4x4 Cube

    Final
17:20

3x3x3 One-Handed

    Final
17:45

Rubik's Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)