GLS Cup II 2016
Gdańsk
Poland
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Aleksandra Brunn
Aleksandra Jaszczuk
Antoni Munje
Antoni Piasek
Bartosz Ochał
Damian Malinowski
Damian Zaręba
Daniel Samoszyn
Daniel Świetliński
Dawid Bandosz
Denis Frejtak
Dennis van Enckevort
Dominik Jakubowski
Dylan Wyrzykowski
Filip Chodziutko
Filippo Brancaleoni
Grzegorz Pacewicz
Grzegorz Wrzosek
Hubert Kwasigroch
Igor Kowalczyk
Igor Ośmiałowski
Jakub Zarębski
Julia Natkańska
Juliusz Adamowicz
Kacper Hinz
Kacper Kłos
Kalina Brzezińska
Kamil Pawlak
Karolina Wiącek
Klaudiusz Cieszyński
Konrad Sikora
Laura Kowalska
Lena Piękosz-Grabowska
Lyon Kwak
Maciej Czapiewski
Maks Szulc
Maksym Małek
Marcel Sobecki
Marcin Jakubowski
Marcin Stachura
Mateusz Krzemiński
Mateusz Kulesza
Maxim Siek-Zagórski
Małgorzata Nowagiel
Michał Jankowski
Michał Krasodomski
Michał Rzewuski
Michał Wojcieszek
Mikołaj Kamiński
Mikołaj Plich
Mikołaj Zubowicz
Miłosz Wiśniewski
Nikodem Frejtak
Oliwia Wesołowska
Oskar Kaczmarek
Oskar Lewandowski
Owidiusz Pryk
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Patryk Zawieja
Paulina Andrzejak
Paweł Kamiński
Paweł Mańkowski
Piotr Kuchta
Piotr Szulc
Remigiusz Chrobak
Ryszard Brylowski
Stanisław Szyszka
Sylwester Jaroszewski
Szymon Demko
Szymon Gawin
Szymon Kowalski
Szymon Plich
Tomas Jankauskas
Tomasz Cyrklaff
Tomasz Kiedrowicz
Tomasz Stawicki
Tymon Wojciechowski
Tymoteusz Barański
Witali Bułatow
Wojciech Bieniecki
 
Schedule
 

Saturday - April 16th, 2016

08:00

REGISTRATION

08:30

WELCOME

08:40

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 10.00
09:30

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 35.00
10:25

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 10.00
11:20

3x3x3 Cube

 First Round
12:40

BREAK

13:10

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final - 14 minutes for all attempts
13:50

Skewb

 Combined Final
Cutoff 12.00
14:40

2x2x2 Cube

 Second Round
15:20

3x3x3 Cube

 Second Round
16:05

2x2x2 Cube

    Final
16:25

Pyraminx

    Final
16:45

BREAK

16:55

3x3x3 Cube

 Final
17:45

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)