BSU Cubing Days 2016
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Lavrovskii
Aleksandr Paliukhovich
Alexander Romanenko
Alexander Verhun
Aliaksei Anisimau
Anastasia Loyko
Anatoly Kim
Andrey Mihaevich
Anton Rozhkov
Arseni Sipneuski
Artem Savosik
Artur Miranovich
Artur Ovsepyan
Boris Iosilevsky
Danila Cheptsov
Danila Stasevich
Denis Shmarlovsky
Dmitry Boltov
Dmitry Goncharenko
Dmitry Prokopenko
Dzianis Hardziayuk
Dzmitry Dziamidchyk
Evgeniy Rimashevskiy
Evgeny Chak
Ilya Litosh
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Inna Khokh
Ivan Nazarau
Ivan Terekh
Konstantin Kalinin
Leonid Palchenko
Marina Baturevich
Mikhail Minin
Mikita Shuldau
Nadezhda Shvabovich
Nikita Chistyakov
Nikita Loyko
Nikita Shvedov
Nikita Zagorskiy
Pavel Yushkevich
Roman Strakhov
Sergey Pesnyakevich
Sergey Tamkovich
Timur Kakhanovich
Uladzislau Khomich
Valentin Podosinovik
Valiantsin Krus
Vasili Zamkou
Vasilina Kolos
Viachaslau Kazak
Vitaliy Sheshko
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Konovalov
Vladislav Logvinenko
Vladislav Naumenko
Vladislav Sobchuk
Yahor Ipalitau
Yahor Samsonau
Yauheni Yudko
Yauheni Zviazdou
Yury Kazlou
Zakhar Mlynarchik
 
Schedule
 

Saturday - April 23rd, 2016

09:00

REGISTRATION

09:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
11:10
11:40

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
12:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 50.00
13:30

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 1:10
14:10

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:50

LUNCH

15:50

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
17:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
17:40

Skewb

    Final
18:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 3:30
18:40

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 4:30
19:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
Sunday - April 24th, 2016

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

Square-1

 Combined Final - Cutoff 50.00
10:55

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 30.00
11:30

OPENING CEREMONY

11:35

2x2x2 Cube

 First Round
12:15

Rubik's Cube

 First Round
13:20
14:00

3x3x3 Blindfolded

    Final
14:20

LUNCH

15:20

5x5x5 Blindfolded

 Final
16:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
16:40

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:10

2x2x2 Cube

    Second Round
17:30

Rubik's Cube

 Second Round
18:05

Pyraminx

    Final
18:25

2x2x2 Cube

    Final
18:40

4x4x4 Cube

    Final
19:00

3x3x3 One-Handed

    Final
19:20

Rubik's Cube

 Final
20:05

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)