CCC Spring Open 2016
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksander Rogozhin
Aleksandr Malygin
Aleksandr Pleshanov
Alexander Katyukov
Alexander Kuchiyash
Alexander Provorkov
Alexey Elokhin
Alexey Mikhailov
Alexey Polyashov
Alexey Semichastnov
Alexey Zharikov
Anastasia Babenkova
Anastasia Korolyova
Anastasiya Pyatina
Andrey Bankov
Andrey Barakin
Andrey Che
Andrey Dyatlov
Andrey Ivanov
Andrey Krasovskiy
Andrey Povarov
Andrey Seleznev
Anton Isaev
Anton Savushkin
Arseny Fadeev
Artem Ganzha
Artem Yashkov
Artemiy Fadeev
Artur Bogomolov
Artyom Martirosov
Bogdan Mikheev
Chika Fozilov
Daniel Ena
Daniil Arkhipov
Daniil Prytkov
Daniil Shulenin
Danis Gubaidulin
Deni Mintsaev
Denis Fokin
Denis Rapoport
Denis Tsukanov
Denis Yutkin
Diana Murnik
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Jegulin
Dmitry Korolev
Dmitry Kryuzban
Dmitry Zvyagintsev
Edward Berezin
Egor Korovkin
Egor Koshkin
Elisey Egorov
Erzhan Dzhaumutbaev
Fyodor Ivanov
Fyodor Kashkin
Grigoriy Andreev
Grigory Sakharov
Ilya Ksenofontov
Ilya Nazarov
Ilya Serebryakov
Ilya Tsiareshka
Irina Drobitjko
Ivan Katkov
Ivan Lazarev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Ilyin
Kirill Mamonov
Kirill Zaika
Konstantin Solovyev
Konstantin Ushakov
Kyyarkhan Nikolaev
Lyubov Denisova
Maksim Lunkin
Maksim Vorobyev
Maksim Vorobyev
Maxim Chechnev
Mikhail Govgolenko
Milena Son
Mukhammad Sirozhitdinov
Nikita Belyaev
Nikita Gavrin
Nikita Zavadskiy
Nikolay Pshenichnikov
Nikolay Vasilyev
Oleg Fomenkov
Olesya Sadikova
Pavel Egorov
Pavel Galaktionov
Pavel Kovezin
Rishith Shyamkumar Nellippillil
Rodion Vakhitov
Roman Mechetin
Roman Strakhov
Samir Godzhaev
Sergey Chirin
Sergey Chushkin
Sergey Gvozdev
Sergey Ryabko
Spartak Rudenko
Stanislav Svistun
Stepan Kazakov
Stepan Tsarev
Tembulat Shkhagoshev
Timofey Egorov
Timofey Tsurin
Valentina Solovyova
Viktor Shipitsin
Vladimir Korovin
Vladimir Kostin
Vladimir Lapin
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Kozhin
Vladislav Noskov
Vladislav Shavelskiy
Vladislav Vodyanoy
Vladislav Zyubin
Vyacheslav Timoshin
Yaroslav Ivanashev
Yury Sokolov
 
Schedule
 

Friday - April 29th, 2016

10:00


REGISTRATION

10:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
11:40

OPENING CEREMONY

11:50

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 5:00
13:00

LUNCH

14:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
14:45

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
15:45

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:15
16:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
17:35

6x6x6 Cube

    Final
18:00

Square-1

    Final
18:20

7x7x7 Cube

 Final
18:50

3x3x3 Fewest Moves

 Final
20:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
Saturday - April 30th, 2016

10:00


REGISTRATION

10:00

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 20.00
11:10

5x5x5 Blindfolded

 Final
11:10
12:10

3x3x3 One-Handed

 First Round
13:30

LUNCH

14:30
15:50

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:10
17:00

2x2x2 Cube

 First Round
18:20

Pyraminx

    Second Round
18:40

Skewb

    Final
19:00

Rubik's Clock

    Final
19:20

Megaminx

    Final
19:40

Pyraminx

    Final
Sunday - May 1st, 2016

10:00


REGISTRATION

10:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
10:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
11:00

Rubik's Cube

 First Round
13:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 With Feet

 Final
15:10

Rubik's Cube

 Second Round
16:10

2x2x2 Cube

 Second Round
16:40

4x4x4 Cube

 Second Round
17:10

5x5x5 Cube

 Final
17:45

Rubik's Cube

 Semi Final
18:20

4x4x4 Cube

    Final
18:40

2x2x2 Cube

    Final
19:00

3x3x3 One-Handed

    Final
19:30

Rubik's Cube

 Final
20:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)