Lviv Spring Days 2016
Lviv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
First Round
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Andrii Andreiko (Андрій Андрейко)
Andrii Andrukhiv (Андрій Андрухів)
Andrii Doroshenko (Андрій Дорошенко)
Andrii Hryniuk (Андрій Гринюк)
Andrii Ilkiv (Андрій Ільків)
Andrii Liash (Андрій Ляш)
Andrii Lushpak (Андрій Лушпак)
Andrii Moisol (Андрій Мойсол)
Andrii Riabchuk (Андрій Рябчук)
Andrii Zaremba (Андрій Заремба)
Anton Bilashuk (Антон Білашук)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artem Zaruba (Артем Заруба)
Artur Ivanonko (Артур Іванонько)
Artur Kryshka (Артур Кришка)
Asan Abdurakhmanov (Асан Абдурахманов)
Bohdan Bozheiko (Богдан Божейко)
Bohdan Kravchenko (Богдан Кравченко)
Bohdan Yatskiv (Богдан Яцків)
Danylo Horbiak (Данило Горб'як)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Davyd Nechai (Давид Нечай)
Denys Shtybel (Денис Штибель)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Voitenko (Дмитро Войтенко)
Helena Risna (Гелена Рісна)
Heorhii Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Kashmar (Ігор Кашмар)
Illia Ivanenko (Ілля Іваненко)
Illia Maslii (Ілля Маслій)
Ivan Kamyshan (Іван Камишан)
Ivan Kuprych (Іван Куприч)
Kateryna Bondarenko (Катерина Бондаренко)
Maksym Botseniuk (Максим Боценюк)
Maksym Posuvailo (Максим Посувайло)
Maksym Riabchuk (Максим Рябчук)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mariia Rizhko (Марія Ріжко)
Marko Striieshyn
Mykhailo Hnativ (Михайло Гнатів)
Mykola Marushchak (Микола Марущак)
Mykola Palamar (Микола Паламар)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nadiia Palaida (Надія Палайда)
Nazar Babiі (Назар Бабій)
Nazar Tkachuk (Назар Ткачук)
Nazar Tytskyi (Назар Тицький)
Nazarii Skoropad (Назарій Скоропад)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Oksana Mekh (Оксана Мех)
Oleh Bednarek (Олег Беднарек)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Oleksandr Verheliuk (Олександр Вергелюк)
Oleksii Zaitsev (Олексій Зайцев)
Olena Kurbatova (Олена Курбатова)
Orest Saban (Орест Сабан)
Pavlo Huk (Павло Гук)
Pylyp Panchenko (Пилип Панченко)
Roman Dykyi (Роман Дикий)
Roman Koshla (Роман Кошла)
Roman Lutsak (Роман Луцак)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Spodaryk (Роман Сподарик)
Rostyslav Zalutskyi (Ростислав Залуцький)
Savelii Biriukov (Савелій Бирюков)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Taras Voitovych (Тарас Войтович)
Vadym Kovalchuk (Вадим Ковальчук)
Vasyl Dmytrash (Василь Дмитраш)
Viktor Kolesnichenko (Віктор Колесніченко)
Vitalii Revasevych (Віталій Ревасевич)
Vladyslav Chava (Владислав Чава)
Vladyslav Herasymiuk (Владислав Герасимюк)
Vladyslav Kondratyuk (Владислав Кондратюк)
Vladyslav Mikhnevych (Владислав Міхневич)
Vladyslav Slipchenko (Владислав Сліпченко)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Volodymyr Petryk (Володимир Петрик)
Volodymyr Shyra (Володимир Шира)
Yaroslav Borysko (Ярослав Бориско)
Yaroslav Ryzhyi (Ярослав Рижий)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yurii Skarbek (Юрій Скарбек)
 
Schedule
 

Saturday - April 23rd, 2016

09:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30 - Time Limit 3:00
10:00

OPENING CEREMONY

10:15

Rubik's Cube

 First Round
Time Limit 5:00
12:00

Pyraminx

 First Round
Time Limit 2:00
12:50

Skewb

 First Round - Time Limit 2:00
13:30

LUNCH

14:30

2x2x2 Cube

 First Round
Time Limit 2:00
15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00 - Time Limit 1:30
16:30

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final - Cumulative Time Limit 15:00
17:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30 - Time Limit 3:00
18:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30 - Time Limit 2:00
19:00

6x6x6 Cube

Combined Final - Cutoff 6:00 - Time Limit 8:00
19:30

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00 - Time Limit 10:00
20:00

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00 - Time Limit 1:30
20:30

Ubivaliti

Combined Final
21:00


EXCURSION

Sunday - April 24th, 2016

08:40

3x3x3 Fewest Moves

 Final
10:00

Skewb

    Second Round
10:20

2x2x2 Cube

 Second Round
10:50

Rubik's Cube

 Second Round
11:20

Rubik's Clock

 Final
11:50

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00 - Time Limit 1:30
12:30

POLISH RELAY

13:30

LUNCH

14:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:00

4x4x4 Cube

 Second Round
15:30

Pyraminx

    Second Round
15:50

Skewb

    Final
16:10

3x3x3 One-Handed

    Final
16:30

5x5x5 Cube

Final
17:00

4x4x4 Cube

 Final
17:30

2x2x2 Cube

    Final
17:50

Pyraminx

    Final
18:10

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)