SPB Spring Open 2016
Pushkin, St. Petersburg
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aleksey Alekseev
Alexander Fokin
Alexander Gorchackov
Alexander Ionushas
Alexey Sudar
Alina Sorokina
Andrey Panchenko
Andrey Yugrinov
Anna Borygina
Anzhelika Kutareeva
Artem Fedorov
Artem Mardinskiy
Artem Zapankov
Artemiy Nevostruev
Daniil Arkhipov
Daniil Iliukhin
Daniil Novikov
Daniil Smirnov
David Krasovskiy
Deni Mintsaev
Denis Rostampur
Diana Murnik
Dmitry Arzt
Dmitry Dobrjakov
Egor Cherniakov
Egor Ermolaev
Evgeniy Alekseev
Fyodor Vasilyev
Georgy Vershinin
Ian Gorev
Iaroslav Bugaev
Igor Stepanov
Ilia Vakulenko
Ilya Serebryakov
Ilya Tsiareshka
Irina Kim
Ivan Koniakhin
Ivan Shepelev
Ivan Torgashov
Kirill Litvinov
Kirill Ostrovskiy
Kirill Zaika
Konstantin Solovyev
Lev Gaul
Matvey Kristesashvili
Maxim Chechnev
Maxim Melnik
Mikhail Kuzin
Natalya Eroshevskaya
Nikita Kuznetsov
Nikolay Golovenko
Nikolay Masson
Nikolay Vasilyev
Nikolay Zainchkovskiy
Olga Berlinde
Pavel Galaktionov
Pavel Kristesashvili
Pavel Kutareev
Roman Fesenko
Roman Strakhov
Sergei Kolomenskii
Sergey Ryabko
Stepan Terentiev
Stepan Tsarev
Tatyana Solovyova
Vadim Andreev
Vadim Lomakin
Valentina Solovyova
Varvara Berlinde
Vitaliy Danch
Vladimir Kushnir
Vladimir Mandrykin
Vladislav Kornienko
Vladislav Vinokurov
Vyacheslav Sizov
 
Schedule
 

Saturday - May 7th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
10:25

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
11:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
12:40

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
13:40

Square-1

 Combined Final
Cutoff 45.00
14:30

LUNCH

15:30

Skewb

 Final
16:25

Rubik's Clock

 Final
17:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:15
18:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
19:20

5x5x5 Blindfolded

 Final
20:05

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - May 8th, 2016

09:00

4x4x4 Cube

 Final
09:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
10:15

OPENING CEREMONY

10:30

Rubik's Cube

 First Round
12:10

2x2x2 Cube

 First Round
13:30
14:35

LUNCH

15:35

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:25

Rubik's Cube

 Second Round
17:25

2x2x2 Cube

    Final
17:50

Pyraminx

 Final
18:20

3x3x3 One-Handed

 Final
18:50

Rubik's Cube

 Final
19:50

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)