Gothenburg Cube Open 2016
Göteborg
Sweden
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Adam Hama Gareb
Adam Leigert
Alexander Lundberg
Alfred Frändberg
Alvin Robertsson
Anders Berggren
Andreas Hellquist
Ansis Plepis
Anton Nilsson
Axel Östling
Casper Svanström
Christoffer Andersson
Daniel Wallin
David Makari
Dexter Ajea
Efraim Olofsson
Elias Strid
Elliot Ahlgren
Elliot Jansson Jonsson
Erik Bitvai
Eskil Jarlskog
Felix Björk Landgren
Felix Mathiasson
Filip Karras
Filippa Jansson
Frank Forsén
Fredrik Carlsson
Fredrik Sollenberg
Govend Avgerinos Djangoi
Gunnar Krig
Gustav Löfqvist
Hampus Åberg
Hampus Hellqvist
Hjalti Kolbeinsson
Isak Frey
Jacob Berging
Jade Rowley
Jakob Gunnarsson
Joel Kristensson
Johan Särnbratt
Johan Thuvesen
Johannes Angberg
Leo Adler
Linus Lönn
Lovisa Eriksson
Lucas Drufva
Lucas Hammerlid
Ludvig Sandh
Ludvig Widmark
Måns Tangvald
Max Höglund
Morris Wickenberg
Nathaniel Berg
Neo Friberg
Nikolay Vasilyev
Rasmus Andersson
Rasmus Händên
Robert Friberg
Rufus Jansson Jonsson
Sebastian Ärkeberg
Simon Jansson
Simon Thernström
Simon Westlund
Tevin Hagstedt
Thomas Schmidt
Tobias Christensen
Tomas Kristiansson
Tommy Kolbeinsvik
Tommy Lundberg
Valdemar Bengtsson
Waldemar Åkerskog
William Haggren
William König
 
Schedule
 

Saturday - June 18th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:30

WELCOME

09:40

Clock

    Combined First - Cutoff 30.00
10:05

Square-1

 Combined First - Cutoff 50.00
10:40

TUTORIAL

11:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 20.00
11:45

Skewb

 Combined First - Cutoff 20.00
12:20

Rubik's Cube: OH

 C. First - Cutoff 45.00
12:50

LUNCH

13:50
14:20
14:50

Clock

    Final
15:10

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:40

Skewb

    Final
16:00

Square-1

    Final
16:20

Pyraminx

    Final
16:40

3x3x3 One-Handed

    Final
17:00

AWARDS

Sunday - June 19th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:30

TUTORIAL

09:50

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 20.00
10:40

3x3x3 Cube

 First Round
11:50

4x4x4 Cube

 Combined First - Cutoff 2:00
12:20

5x5x5 Cube

 Combined First - Cutoff 3:00
12:50

LUNCH

14:00

2x2x2 Cube

    Second Round
14:20

3x3x3 Cube

    Second Round
14:40

4x4x4 Cube

 Second Round
15:15

5x5x5 Cube

    Final
15:35

4x4x4 Cube

    Final
15:55

2x2x2 Cube

    Final
16:15

3x3x3 Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)