Slavonic Gymnasium Open 2016
Kiev
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Anastas Khumarian (Анастас Хумарян)
Andrii Boiko (Андрій Бойко)
Andrii Bolibok (Андрій Болібок)
Andrii Doroshenko (Андрій Дорошенко)
Andrii Simonov (Андрiй Сiмонов)
Andrii Vedenov (Андрій Веденьов)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artem Sydorchuk (Артем Сидорчук)
Artur Kryshka (Артур Кришка)
Bohdan Hromchak (Богдан Громчак)
Bohdan Yaryha (Богдан Ярига)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Denys Derezenko (Денис Дерезенко)
Denys Maksom (Денис Максьом)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Sharapov (Дмитро Шарапов)
Dmytro Tarasiuk (Дмитро Тарасюк)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Heorhii Aksiuk (Георгій Аксюк)
Ihor Redko (Ігор Редько)
Ihor Sorochenko (Ігор Сороченко)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Ivan Kamyshan (Іван Камишан)
Ivan Pieskov (Іван Пєсков)
Kateryna Bondarenko (Катерина Бондаренко)
Leonid Avdieiev (Леонід Авдєєв)
Leonid Mitrokhin (Леонід Мітрохін)
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Debelyi (Максим Дебелий)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mykhailo Khymych (Михайло Химич)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Mykyta Zaitsev (Микита Зайцев)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Pohorielov (Нікіта Погорєлов)
Oleh Dubynskyi (Олег Дубинський)
Oleksandr Chernenko (Олександр Черненко)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Kibenko (Олександр Кібенко)
Oleksandr Senik (Олександр Сенік)
Oleksandr Shevtsov (Олександр Шевцов)
Oleksii Padalko (Олексій Падалко)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Patskan (Сергій Пацкань)
Serhii Yatsenko (Сергій Яценко)
Stanislav Yerko (Станіслав Єрко)
Taras-Pavlo Lazko (Тарас-Павло Лазько)
Tymur Leshchenko (Тимур Лещенко)
Vadym Perestiuk (Вадим Перестюк)
Valentyn Horbaniuk (Валентин Горбанюк)
Valentyn Horbatiuk (Валентин Горбатюк)
Valerii Pochtar (Валерій Почтар)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Vladyslav Zinchenko (Владислав Зінченко)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Yehor Zaitsev (Єгор Зайцев)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yuliia Serhiienko (Юлія Сергієнко)
Yurii Rozdobodko (Юрій Роздободько)
 
Schedule
 

Saturday - May 21st, 2016

08:00

REGISTRATION

08:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
09:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
10:40

OPENING CEREMONY

11:00

2x2x2 Cube

 First Round
11:50

Rubik's Cube

 First Round
13:30

LUNCH

14:40

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
15:40

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
16:40
17:30
18:20

3x3x3 Blindfolded

 First Round
19:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
20:10

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
20:10

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 8:00
Sunday - May 22nd, 2016

08:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
09:00
09:30

Square-1

 Final
10:30

4x4x4 Cube

 Final
11:00

5x5x5 Cube

 Final
11:40

Skewb

    Final
12:00

3x3x3 One-Handed

 Second Round
12:40

2x2x2 Cube

 Second Round
13:10

LUNCH

14:20

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 40.00
16:00

Pyraminx

 Final
16:30

2x2x2 Cube

 Final
17:00

3x3x3 One-Handed

Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)