Kjeller Open 2016
Kjeller
Norway
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
 
Competitors
Albert Bjerke Hommersand
Anders Barhaugen
Anders Edman
Andreas Jensen Forsgren
Armin Johan Polonio Lyngstad
Bart Creemers
Birk Bredland
Brage Imset
Callum Hales-Jepp
Christian Alsaker Henriksen
Cory Balaton
Daniel Fiskerstrand
Daniel Gloppestad Bajer
David Nguyen
Edvard Walde Heimdal
Einar Kvam Lundberg
Eirik Frydenlund Norling
Emik Lakunishok
Erica Helene Iversen
Even Uri
Filip Nilsen
Georg Aarnes Nisja
Guro Braanaas Bredland
Haaken Gjermundsen
Håvard Romsaas
Henrik Speer By
Joakim Johannessen
Joel Åmot
John Aslak Wee Kleven
Johnny Nguyen
Jonas Speer By
Jonatan Solheim
Jonathan Hamstad
Kim Roger Høyland Larsen
Knut Skaug Haraldsen
Kristian Muggerud
Lars Thomas Bredland
Leo Knutsen
Mads Torkildsen Brodahl
Magnus Rein
Marius Natvig Segerberg
Martin Kristensen Eide
Martin Nævdal
Mathias Mohn Mørch
Mikkel Svartveit
Morten Arborg
Nils Eriksson
Nora Kvam Lundberg
Oscar Ulriksen
Peng Cao (曹鹏)
Peter Andersson
Randi-Helene Fossan
Rasmus Andersson
Rasmus Bjerke Hommersand
Remy Rodal
Rumen Angelov
Sahil Karegaonkar
Sander Løken Berntsen
Sigurd Jongers
Stian Nystad Østli
Theo Klo Tobiassen
Tobias Christensen
Tommy Kolbeinsvik
Torjus Hoel Bjorå
Torjus Iveland
Tormod Engen
Ulrik Bredland
Vegard Røttingen Enden
Vetle Bardsonn Westad
Vidar Norstein Klungre
Viktor Volden
 
Schedule
 

Saturday - October 22nd, 2016

10:00

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
Cutoff 10:00
11:00

INFO

11:15

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
12:00

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 1:00
12:30

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 10:00
13:45

Team Blind

Combined Final
Cutoff 5:00
14:30

LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First - Cutoff 1:00
15:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
16:30

Skewb

 Combined First
Cutoff 1:00
17:15
18:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 5:00
Sunday - October 23rd, 2016

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:00
11:30

3x3x3 Cube

 Second Round
12:15

2x2x2 Cube

 Second Round
12:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
13:15

4x4x4 Cube

 Second Round
13:50

Speed FMC

First Round
14:30

LUNCH

15:00

Pyraminx

    Final
15:25

Skewb

    Final
15:50

4x4x4 Cube

 Final
16:20

3x3x3 One-Handed

    Final
16:45

2x2x2 Cube

 Final
17:15

Speed FMC

   Final
17:30

3x3x3 Cube

 Final
18:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)