Ural Open 2016
Chelyabinsk
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
First Round
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
First Round
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
First Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Vershinin
Anastasia Dyurdeeva
Andrey Razzhivin
Artem Ahmatnurov
Danila Ulyanov
Daria Vershinina
Denis Vasev
Dmitriy Kutsenko
Evgeniy Sumin
Fyodor Borisov
Ivan Voronov
Kirill Litvinov
Konstantin Solovyev
Lev Beloretskii
Lev Tereschenko
Matvey Sadovnikov
Mikhail Ershov
Nikita Bespalov
Oleg Martynov
Semyon Shtykov
Semyon Terskov
Sergey Lahno
Tatyana Solovyova
Valentina Solovyova
Vasily Stasyev
Vyacheslav Melnikov
 
Schedule
 

Monday - July 25th, 2016

09:30

REGISTRATION

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:00

3x3x3 With Feet

 Final
12:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
13:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
16:00

6x6x6 Cube

 Final
17:00

7x7x7 Cube

 Final
18:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
18:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Tuesday - July 26th, 2016

09:40

REGISTRATION

10:00

OPENING CEREMONY

10:15
11:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:40
12:20
13:00
13:40

LUNCH

14:40
15:10

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:40

Skewb

    Second Round
16:00

Megaminx

 Final
16:30

Square-1

    Final
16:50

Pyraminx

    Final
17:10

3x3x3 One-Handed

    Final
17:30

Skewb

    Final
17:50

Rubik's Clock

 Final
Wednesday - July 27th, 2016

09:40

REGISTRATION

10:00

2x2x2 Cube

 First Round
10:40

Rubik's Cube

 First Round
11:30

4x4x4 Cube

 First Round
12:20

5x5x5 Cube

 First Round
13:20

2x2x2 Cube

 Second Round
13:50

LUNCH

14:50

Rubik's Cube

 Second Round
15:30

4x4x4 Cube

 Final
16:00

5x5x5 Cube

 Final
16:40

2x2x2 Cube

    Final
17:00

Rubik's Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)