Full Steps in Brest 2016
Brest
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Paliukhovich
Alexander Katyukov
Aliaksei Anisimau
Andrey Yugrinov
Artem Savosik
Artyom Lysyuk
Bogdan Dovbysh
Daniil Daniliuk
Daniil Shamotenko
Daniil Zubik
Deni Mintsaev
Diana Danylyshyn (Діана Данилишин)
Dmitri Arterchuk
Dzianis Hardziayuk
Dzmitry Dziamidchyk
Dzmitry Melesh
Igor Stepanov
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Anishchenko
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ivan Krotau
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Posheliuk
Konstantin Solovyev
Lev Levin
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mariia Bogacheva
Matvey Kristesashvili
Maxim Chechnev
Michał Halczuk
Nikita Loyko
Nikita Miarhasau
Oleg Sechko
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Olga Lazutina
Pavel Galaktionov
Roman Strakhov
Sergey Chushkin
Sergey Novik
Tsimafei Kazlou
Valentin Shum
Valentina Solovyova
Valeriya Kozlova
Valery Ezhikov
Viachaslau Kazak
Viachaslau Perapelkin
Viktor Danilov
Vladimir Zhuravlev
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Trukhanovich
Witali Bułatow
Wojciech Szatanowski
 
Schedule
 

Saturday - August 6th, 2016

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

5x5x5 Cube

 Combined First - Cutoff 3:00
10:55

Rubik's Cube: OH

    Combined First - Cutoff 1:00
11:20

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00
11:55

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 30.00
12:25
12:55

LUNCH

13:55

3x3x3 Fewest Moves

 Final
15:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:35

4x4x4 Cube

 First Round
16:15

3x3x3 One-Handed

    Second Round
16:35

Skewb

    Second Round
17:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
17:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
17:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 4:30
17:40

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:30
18:30

4x4x4 Cube

 Second Round
Sunday - August 7th, 2016

09:00


REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
10:05

4x4x4 Blindfolded

Final
10:05

5x5x5 Blindfolded

Final
10:05

Megaminx

 Combined Final - Cutoff 3:00
10:45

Rubik's Cube: WF

 C. Final - Cutoff 3:00
11:15

OPENING CEREMONY

11:20

Rubik's Cube

 First Round
12:05

2x2x2 Cube

    First Round
12:30

Pyraminx

    First Round
12:50

LUNCH

13:50

5x5x5 Cube

    Final
14:10

3x3x3 Blindfolded

    Final
14:25

Rubik's Cube

 Second Round
14:55

2x2x2 Cube

    Second Round
15:15

Pyraminx

    Second Round
15:35

Square-1

   Final
15:55

Rubik's Clock

    Final
16:15

Skewb

    Final
16:30

4x4x4 Cube

    Final
16:45

Pyraminx

    Final
17:00

2x2x2 Cube

    Final
17:15

3x3x3 One-Handed

    Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:15

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)