PSU Open 2016
Novopolotsk
Belarus
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aliaksei Anisimau
Andrey Molchan
Andrey Monyak
Anna Popovich
Artem Chizhikov
Diana Murnik
Dzianis Hardziayuk
Ekaterina Popovich
Evgeniy Polyakov
Evgeny Chak
Gleb Kolos
Ilya Anishchenko
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ivan Terekh
Pavel Yushkevich
Roman Strakhov
Ustsin Vashchanka
Vasili Zamkou
Viktor Danilov
Vladimir Kolmogorov
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Ushakov
Yahor Shendzil
Yulia Zhavoronok
Zakhar Malinovskiy
 
Schedule
 

Saturday - August 27th, 2016

09:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:40
09:50

Square-1

    Combined First - Cutoff 1:30
10:00


REGISTRATION

10:15

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 40.00
10:45

OPENING CEREMONY

11:10

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
12:00

Rubik's Cube: OH

 Combined First
Cutoff 1:45
12:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
12:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
12:45

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:00
13:40

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 1:00
14:20

LUNCH

15:15

3x3x3 Fewest Moves

 Final
16:25

2x2x2 Cube

 Combined First - Cutoff 1:00
16:55

Rubik's Clock

    Final
17:10

Megaminx

Final
17:10

Square-1

 Final
17:40

3x3x3 With Feet

    Combined Final - Cutoff 2:00
18:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
Sunday - August 28th, 2016

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:00

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:45
10:40

6x6x6 Cube

 C. Final - Cutoff 4:15
11:00

4x4x4 Blindfolded

Final
11:00

5x5x5 Blindfolded

Final
11:15

Skewb

 C. First - Cutoff 30.00
11:45

3x3x3 OH

    Final
12:10
12:45

3x3x3 BLD

    First Round
13:10

LUNCH

14:00

5x5x5 Cube

 Final
14:30

4x4x4 Cube

 Final
15:05

Rubik's Cube

 Second Round
15:35

2x2x2 Cube

 Second Round
16:05

Pyraminx

   Final
16:20

Skewb

    Final
16:40

3x3x3 Blindfolded

   Final
17:00

2x2x2 Cube

    Final
17:15

Rubik's Cube

    Final
17:30

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)