Santo Domingo Fall 2016
Santo Domingo
Dominican Republic
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aderlin Vicente Martinez Santos
Agustin Hernandez Rodriguez
Alexander Belyakov
Allan Pilarte
Amauri Miguel Caballero
Angel Antonio Corporam
Angel David Torres
Angel Dionicio Perez Rodriguez
Arnold Nuñez
Brian Cheung
Camilo Osoria Perdomo
Cándido Jr Suero Vazquez
Chardan Jose Valdez Sierra
Clara Isabel Diaz Elias
Daniel De Pool
Daniel Elías Bethancourt Gómez
Daniel Santana
Danilo Hidalgo Uribe
David De Pool
Emilio Rafael Rodriguez Del Villar
Enoc Baez Molina
Erick Joel Brito Beltre
Felix David Suero
Francis Caamaño
Francisco Javier Pimentel
Franklin Rosario
Gabriela Ventura
Gustavo Rocha Peña
Hanzel Misael Martinez
Heber Sthefen De La Rosa Mota
Isaac Benjamin Rosario Prenza
Jairoshi Ureña
Jean Carlos Pascual
Jean Carlos Santana
Jessica Royer Ortiz
Jhon Arian Disla
Joan Lerebours Ramirez
Joan Manuel Soto Baez
Jorge Junior Lopez Sanchez
Jose Elias Duran
Joshua Arias
Juan Luis Fuertes Feliz
Julio Martínez
Kelvin Marte
Lefry Carvajal
Luca Jimenez
Luis Ramirez Lugo
Mark Alexander Benítez Kernogo
Miguel Alejandro Valdez Cortorreal
Miguel Emilio De La Cruz Cruz
Miguel Jose Pozo Ceballos
Milton Andres De los Santos
Nelson Dolce
Nestor Sanchez
Osvaldo Argelis Lopez Marte
Osvaldo Villaman
Pablo Rodriguez
Rafael Gregorio Martinez Paredes
Raimy Marte
Randoll Placencio
Randy Abel Maria Joaquin
Rosemary del Orbe
Ruben Liu
Samuel De Leon
Samuel José Bidó Cuello
Saul Alberto Castillo Reyes
Sheryl Herrera Mateo
Steven Minaya Matos
Sumi Lee
Vanessa Suarez Viloria
Victor Diaz
Wilmar Abismael Cruz Firpo
Wilmer Aguasviva
Yeuri Martinez
 
Schedule
 

Saturday - October 8th, 2016

10:00

REGISTRATION

10:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:00

7x7x7 Cube

 Final
11:30

6x6x6 Cube

 Final
12:00

3x3x3 With Feet

 Final
12:00

Megaminx

 Final
13:00

LUNCH

13:00

REGISTRATION

14:00

4x4x4 Cube

 First Round
15:00

5x5x5 Cube

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

Square-1

 Final
17:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - October 9th, 2016

09:00

REGISTRATION

10:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
10:30
11:00
11:30

3x3x3 One-Handed

 Final
12:00

Pyraminx

 Final
12:30

LUNCH

12:30

REGISTRATION

13:30

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

2x2x2 Cube

 First Round
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round
17:00

2x2x2 Cube

 Final
17:30

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are AST (GMT-4)