Ukrainian Nationals 2016
Lviv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Anatolii Kalinin
Andrii Andreiko (Андрій Андрейко)
Andrii Andrukhiv (Андрій Андрухів)
Andrii Bolibok (Андрій Болібок)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Andrii Liash (Андрій Ляш)
Andrii Lushpak (Андрій Лушпак)
Andrii Riabchuk (Андрій Рябчук)
Anton Bilashuk (Антон Білашук)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Alieksieiev (Артем Алєксєєв)
Artem Boiko (Артем Бойко)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Bohdan Shelepeten (Богдан Шелепетень)
Bohdan Zhuravel (Богдан Журавель)
Danylo Turyk (Данило Турик)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Shtybel (Денис Штибель)
Diana Danylyshyn (Діана Данилишин)
Dmytro Sharapov (Дмитро Шарапов)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Makulovych (Ігор Макулович)
Jakub Kipa
Jakub Wolniewicz
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Boiko (Максим Бойко)
Maksym Botseniuk (Максим Боценюк)
Maksym Dumanskyi (Максим Думанський)
Maksym Posuvailo (Максим Посувайло)
Maksym Riabchuk (Максим Рябчук)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Markiian Kutsyi (Маркіян Куций)
Marko Striieshyn
Michał Pleskowicz
Mykhailo Lagoyda (Михайло Лагойда)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nazar Babiі (Назар Бабій)
Nazar Tytskyi (Назар Тицький)
Nestor Kovalyshyn (Нестор Ковалишин)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Pohorielov (Нікіта Погорєлов)
Nizar El-Khatib (Нізар Ель-Хатіб)
Oleh Bednarek (Олег Беднарек)
Oleh Perkovskyi (Олег Перковський)
Oleksandr Borysenko (Олександр Борисенко)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Lutsiuk (Олександр Луцюк)
Oleksandr Yurchenko (Олександр Юрченко)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Oleksii Vasiuta (Олексій Васюта)
Olha Harelina (Ольга Гареліна)
Pavlo Huk (Павло Гук)
Pylyp Panchenko (Пилип Панченко)
Roman Dykyi (Роман Дикий)
Roman Koshla (Роман Кошла)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Prytula (Роман Притула)
Ruslan Revutskyi (Руслан Ревуцький)
Savelii Biriukov (Савелій Бирюков)
Serhii Kitral (Сергій Кітрал)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Serhii Patskan (Сергій Пацкань)
Stanislav Revasevych (Станіслав Ревасевич)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Taras Voitovych (Тарас Войтович)
Taras-Pavlo Lazko (Тарас-Павло Лазько)
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Vadym Hruden (Вадим Грудень)
Vadym Perestiuk (Вадим Перестюк)
Vitalii Revasevych (Віталій Ревасевич)
Vladyslav Hryniuk (Владислав Гринюк)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Volodymyr Petryk (Володимир Петрик)
Volodymyr Shyra (Володимир Шира)
Wojciech Szatanowski
Yaroslav Borysko (Ярослав Бориско)
Yaroslav Ryzhyi (Ярослав Рижий)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yulian Kaplyuk (Юліан Каплюк)
Yurii Tymoshchuk (Юрій Тимощук)
 
Schedule
 

Friday - September 16th, 2016

09:00

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:30
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
11:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:30
12:00

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
13:00

Rubik's Clock

 Combined First
Cutoff 1:00
14:00

LUNCH

15:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:20
16:00

Megaminx

 Final
16:40

Rubik's Clock

 Final
17:20
18:00

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 2:30
19:00

5x5x5 Cube

 Second Round
19:30

Square-1

 Final
20:00

3x3x3 With Feet

 Final
Saturday - September 17th, 2016

09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00

5x5x5 Cube

 Final
10:30

OPENING CEREMONY

11:00

Rubik's Cube

 First Round
13:20

2x2x2 Cube

 First Round
14:20

LUNCH

15:20
16:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
16:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
18:00
18:40

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
20:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - September 18th, 2016

10:00

4x4x4 Cube

 Second Round
10:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:40

3x3x3 One-Handed

 Second Round
11:20

Rubik's Cube

 Second Round
12:50
13:20

2x2x2 Cube

 Second Round
13:50
14:30

LUNCH

15:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Final
16:30

3x3x3 One-Handed

 Final
17:00

Pyraminx

    Final
17:20

Skewb

    Final
17:40

2x2x2 Cube

    Final
18:00

BREAK

18:20

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)