Krivbass Open 2016
Kryvyi Rig
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
First Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Maksym Bovkun (Максим Бовкун)
Maksym Kryvoruchko (Максим Криворучко)
Maksym Shtoler (Максим Штолер)
Mark Yarovoi (Марк Яровой)
Mykhailo Kovalov (Михайло Ковальов)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Moiseienko (Володимир Моісеєнко
Yana Yeresko (Яна Єресько)
Yaroslav Shevtsov (Ярослав Шевцов)
Yurii Tymchenko (Юрій Тимченко)
 
Schedule
 

Saturday - September 24th, 2016

09:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 9:00
10:20

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 7:00
11:00

OPENING CEREMONY

11:20

Rubik's Cube

 First Round
11:50

4x4x4 Cube

 First Round
12:40

2x2x2 Cube

    First Round
13:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

    First Round
15:20

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:50

Megaminx

 Combined First - Cutoff 3:00
16:30

3x3x3 With Feet

 Final
17:00

5x5x5 Cube

 Combined First - Cutoff 3:00
17:40

Pyraminx

    First Round
18:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - September 25th, 2016

09:00

5x5x5 Cube

 Final
09:30

Megaminx

Final
10:00

Rubik's Clock

 First Round
10:30

Square-1

 Combined First - Cutoff 2:00
11:10

Skewb

    Final
11:30

Rubik's Cube

 Second Round
12:00

4x4x4 Cube

 Second Round
12:30

3x3x3 One-Handed

    Second Round
12:50

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
13:50

LUNCH

14:50

Pyraminx

    Second Round
15:10

Skewb

    Second Round
15:30

2x2x2 Cube

    Second Round
15:50

3x3x3 Blindfolded

    Final
16:05

Rubik's Clock

 Final
16:35

Square-1

    Final
16:55

Pyraminx

   Final
17:10

Skewb

   Final
17:30

2x2x2 Cube

    Final
17:40

3x3x3 One-Handed

   Final
17:55

4x4x4 Cube

   Final
18:15

Rubik's Cube

 Final
19:00

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)