Andorra 2016
Andorra la Vella
Andorra
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Pyraminx
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrià Martínez Rodríguez
Agustín Díaz Morón
Albert Cinca Bons
Aleix Bossa Gonzàlez
Alejandro Riveiro Rodríguez
Àneu Escribano Lusilla
Anna Plana Casas
Arnau Ferrer Cabanes
Arthur Garcin
Berta García Parra
Biel Cornella Marfil
Bruno de Febrer
Carlos Carneros Torner
Ciro Roa Sánchez
Clément Cherblanc
Daniel Pérez Hoscheid
Dario Roa Sánchez
David Francome Padilla
Edgar Ferrer Teixidó
Francesc Martos Carrión
Genís Vicens Viola
Guilherme Samuel Sampaio Teixeira
Jan Forcada Quevedo
Javier Ramírez Sánchez de la Campa
Javier Vázquez Bernal
Jordi Albert Arderiu
Jordi Baena
José María Ribera Veganzones
Kevin Ramírez Macías
Luis J. Iáñez
Manel Prestieri
Marc Alemany Guiu
Marcos Ameijeiras Moreno
Nicolás D'Annunzio Muñoz
Oriol Cros Príncep
Pablo Ferrando Brunet
Pablo Nicolás Oshiro Mondoñedo
Pau Plana Casas
Pau Sánchez Borràs
Pau Vela García
Pedro Luis Muñoz Yañez
Pedro Plaza Saavedra
Philippe Virouleau
Pol Colomé Cuenca
Pol González Sierras
Pol Sebastià Lluscà
Romà Balleret
Santi Steegmann Pascual
Sergi Sabat
Serjit Sodhi Fabrega
Serni Ribera Veganzones
Timothé Ringeard
Ting Sheng Bao Yang
Victor Cullot
 
Schedule
 

Saturday - November 26th, 2016

10:00

REGISTRATION

10:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:30

Skewb

 Final
11:00

Square-1

 C. Final - Cutoff 45.00
11:30

Rubik's Clock

 C. Final - Cutoff 30.00
12:00

Rubik's Cube: OH

 C. Final - Cutoff 1:00
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

Rubik's Cube

 First Round
13:45

LUNCH

14:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
15:30

Pyraminx

 Final
16:00

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Limit 15:00
16:30

Rubik's Cube

 Second Round
17:00

Rubik's Cube: OH

Final (tentative)
17:30

4x4x4 Cube

 Final
18:15

2x2x2 Cube

 Final
19:15

Rubik's Cube

 Final
20:15

AWARDS

All times are CET (GMT+1)