Belgorod Open 2016
Belgorod
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aleksandr Gogenko
Aleksei Tsapkov
Alexander Boldarev
Alexander Eryomin
Alexey Avdeev
Alexey Polyashov
Andrei Robota
Andrey Bykov
Andrey Chernikov
Andrey Dobrikov
Andrey Gavrilov
Andrey Ivashchuk
Andrey Kazakov
Andrii Chernichko (Андрій Черничко)
Anna Konoreva
Anton Pershin
Artem Ryabikin
David Arzamastsev
Denis Naumov
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Diana Murnik
Dmitry Aniskin
Dmitry Bezborodykh
Dmitry Dergunov
Dmitry Galkin
Dmitry Kryuzban
Dmitry Patrikeev
Egor Molchanov
Egor Tulinov
Ekaterina Shekodenko
Eugene Rudakov
Evgeniy Baydalinov
Evgeny Kozlov
Fedor Abaev
Igor Kuleshov
Igor Slobodyanyuk
Igor Tsarichenko
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Tsiareshka
Kira Chayka
Kirill Litvinov
Kirill Shalashov
Kirill Tsarichenko
Konstantin Solovyev
Konstantin Ushakov
Lev Holub (Лев Голуб)
Lyudmila Raskina
Margarita Trefelova
Maxim Ryabykh
Michael Savin
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Navrotskiy
Oleg Soshin
Oleg Yanochkovskiy
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Pavel Kandiev
Polina Moskaleva
Roman Chernyavskiy
Roman Sigarev
Roman Strakhov
Roman Trefelov
Ruslan Chayka
Sergey Chirin
Sergey Churilov
Sergey Stepanenko
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Timofey Reshetnyak
Valentin Mirontsev
Valentina Solovyova
Vitalii Vanin
Vladimir Kostin
Vladimir Okenchits
Vyacheslav Dubentzov
Yaroslav Goryuchkin
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
 
Schedule
 

Saturday - October 8th, 2016

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
09:00


REGISTRATION

10:15

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00
10:55

OPENING CEREMONY

11:15
11:45

Skewb

    First Round
12:05

3x3x3 One-Handed

 First Round
12:45

LUNCH

13:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:20
14:30

Square-1

    Combined First - Cutoff 35.00
14:50

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:20
15:40

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 25.00
16:10

Square-1

    Final
16:25

3x3x3 One-Handed

    Second Round
16:50

4x4x4 Blindfolded

 Final
16:50

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:40

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 7:00
18:20

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - October 9th, 2016

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:00


REGISTRATION

10:15

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
11:15

Rubik's Cube

 First Round
12:30

2x2x2 Cube

 First Round
13:10

LUNCH

13:50

Rubik's Cube: BLD

 First Round
14:05

Rubik's Cube: FT

 Final
14:40

Rubik's Cube

 Second Round
15:20

5x5x5 Blindfolded

 Final
15:20

2x2x2

    Second Round
15:40

Rubik's Clock

    Final
16:00

5x5x5 Cube

    Final
16:20

Skewb

    Final
16:35

Pyraminx

    Final
16:50

3x3x3 Blindfolded

    Final
17:05

4x4x4 Cube

    Final
17:25

2x2x2 Cube

    Final
17:40

3x3x3 One-Handed

    Final
18:00

Rubik's Cube

 Final
18:40

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)