Mijas Open 2016
Mijas, Málaga
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Abel de Arce Milán
Adrián Barragán Núñez
Adrián Ranea Palomino
Adrián Subires Ruiz
Alejandro Argüelles Trujillo
Alejandro Claros Pérez
Alejandro Muñoz-Atanet Fonollá
Álvaro Iturbe Jabaloyes
Álvaro Loring García
Andrea Tamayo Burgos
Andrey Zadorozhniy
Antonio Navas Villalta
Carlos Méndez García-Barroso
Carlos Samuel Villalba Bastida
Celeste Muñoz Milán
Claudia Galdeano Bernardo
Cristina Iturbe Jabaloyes
Daniel Pavón Gómez
Darío Montalvo Ureña
David Benedicto Ribera López
David Sánchez Serrano
David Zaheri Prieto
Eloy Muñoz Domenech
Ezequiel González Macho
Fernando Ávila Morillas
Fernando Pérez Díaz
Fernando Pintado Ramos
Fernando Sáez Lázaro
Fernando Sampalo Gómez
Francisco Gallego Salido
Francisco Javier Molina Bautista
Francisco José Barragán Rivas
Gabriel Llavero Torres
Germán Salinas Izquierdo
Gonzalo Blanco Herrero
Gonzalo Pastor García
Guillermo Cascales Ñíguez
Hortensia Sendra Jiménez
Irene Ruiz Giménez
Irene Torres López
Javier Tirado Crovetto
Jesús Bastida Gil
Jesús Palmero Badillo
Jorge Castillo Matas
Jorge Martín Espinosa
José Antonio Oliva Castro
José Enrique Castillo Gómez
José Luis Molina López
José Pérez Aragón
Juan Jesús Roldán Quintana
Juan Manuel Subires Ruiz
Kyle Polage
Laura Claros Pérez
Leo Partinén Calvo
Leonard Wetzel
Luis del Río Aragón
Luis J. Iáñez
Luis Vivancos Cano
Manuel Arjona Crespo
Manuel Comino López
Mario Parejo Sillero
Mario Ramírez Jiménez
Miguel Ángel Román Arrebola
Miriam Xi Mudarra Hurtado
Oleg Fomenkov
Oseas Daniel Estrada Cruz
Pablo Argüelles Trujillo
Pedro Gómez Fuello
Pedro Serrano Mejías
Rafael Jesús Pérez Cañete
Rafael Larrosa Arroyo
Rafael Rodriguez Santana
Ramón Pérez Rubio
Raúl Francés Vera
Rubén Jurado Conejo
Samuel García Moreno
Yolanda Ureña Peña
Zuheir Daowd
 
Schedule
 

Saturday - November 5th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:15

TUTORIAL

09:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30 - Limit 5:00
10:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00 - Limit 5:00
11:00

Skewb

 Combined First - Cutoff 30.00
11:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00 - Limit 5:00
12:15

Rubik's Cube

 First Round
13:00

2x2x2 Cube

 First Round
13:30
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final - Cutoff 1:00 - Limit 3:00
15:30

3x3x3 Blindfolded

 Final - Cumulative Limit 10:00
16:00

2x2x2 Cube

 Second Round
16:30

Rubik's Cube

 Second Round
17:00

Skewb

 Final
17:30

Pyraminx

 Final
18:00

2x2x2 Cube

Final
18:30

Rubik's Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)