Fuenlabrada Open 2016
Fuenlabrada, Madrid
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adolfo Fernández Gómez de Enterría
Alan Scott Camacho Baños
Alberto Masó Molina
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Fernández Barranco
Alejandro García-Carrasco Gómez
Álex Herrera
Alexander Olleta del Molino
Álvaro Márquez Valero
Álvaro Tovar Castro
Andrés Missiego
Ángel Marqués García
Antonio Urdiales
Asier Cardoso Sánchez
Brian Garcia Barnicoat
Carlos Barriga Aparicio
Carlos Chamizo Cano
Carlos Martínez Díaz
Carlos Méndez García-Barroso
Clara Pedregosa Valverde
Daniel de la Fuente Bornaechea
Daniel Martín Lobo
Daniel Martínez García
Daniel Rodríguez Martínez
Daniele Vanoli Hernández
Darío Martín Santos
David Natanel Pal
David Serban Enescu
David Zaheri Prieto
Diego Arche Andradas
Diego García
Elisabet Delgado Mas
Enrique García Villamiel
Fernando Campoy Galera
Francisco Gallego Salido
Francisco Montañés Barbudo
Gonzalo Ibáñez López
Gonzalo Orellana Barrasa
Gonzalo Pastor García
Héctor Lara Pérez
Hugo Zeledón Palma
Isabel Vicente Moreno
Iván Brigidano Pérez
Izan Rodríguez Cuerdo
Javier Tovar Castro
Jesús Javier Ruiz Martín
Jesús Lindo García
Jesús Masanet García
John Tuquerrez Andrango
Jorge Alfageme Sotillos
Jorge Marín Segovia
Jorge Martín Espinosa
Jorge Moreno Aguilera
José Luis Vázquez
José Miguel Lorente Pérez
José Vázquez Sánchez
Leovigildo Sánchez Casado
Luis Gallego
Luis Herrera Collado
Luis J. Iáñez
Manuel Jesús Carrasco Ruiz
Manuel Prieto de Antón
Marcos Sabando Vergara
María del Mar Gallego Vicente
Mario Rodrigo Luján
Mark Manzano Cunanan
Marta Barroso Lozano
Martín Domingo Merino
Matías López-Serrano Fabuel
Mauro Moises López
Mohamed Ben Driss Chokri
Noé Muñoz
Oleg Fomenkov
Óscar Gutierrez Martínez
Pablo Aguilar Dominguez
Pablo Celador Larren
Pablo Gutiérrez Rodrigo
Pedro José García Serrano
Rafael Alférez Robisco
Rafael Rodriguez Santana
Raúl Morales Hidalgo
Raúl Prieto Pita
Ricardo Sánchez Gutiérrez
Roberto Tello Vicente
Rodrigo Pueblas Núñez
Rubén Moreno Martinez
Salvio Martínez
Sara Camacho García
Sergio Marqués Ruiz
Sergio Ortiz Rodríguez
Sergio Torrijos Santano
Víctor Peinado
Victor Sanchez Redondo
 
Schedule
 

Saturday - December 10th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:30

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 75:00
12:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
13:45

4x4x4 Cube

 Final
14:30

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 20.00
15:00

LUNCH

16:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
16:30

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 45:00
17:00

2x2x2 Cube

 First Round
18:00

Rubik's Cube

 First Round
19:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Cumulative Limit 10:00
20:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00
Sunday - December 11th, 2016

09:00

2x2x2 Cube

 Second Round
09:30

Pyraminx

 Final
09:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

Rubik's Cube

 Second Round
11:15

3x3x3 One-Handed

 Final
11:45

2x2x2 Cube

    Final
12:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:30

Rubik's Cube

 Final
13:30

AWARDS

All times are CET (GMT+1)