Cerbuna Open 2016
Zaragoza
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Agustín Díaz Morón
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alexander Olleta del Molino
Ana Valle
Antonio López
Berta García Parra
Carlos Pintanel Rubio
Daniel Abbad Lasierra
Daniel Gracia Ortiz
David Moreno Grañena
David Sarnago
Diego Salinas López
Elisabet Delgado Mas
Gonzalo Izaguirre de Diego
Ignacio Sáez Sabido
Isabel Vicente Moreno
Javier Gamazo Tejero
Javier López Fernández
Jesús Javier Ruiz Martín
Jesús Masanet García
Jordi Borrell
Jose Maria Moreno Pueyo
Julen Simón Iriarte
Julio Perugorria Lorente
Lorenzo Moreno Pueyo
Manuel Gómez Barrera
Manuel Prieto de Antón
Mar Sánchez Moya
María del Mar Gallego Vicente
Mario Ramón Sebastián
Miguel Sánchez Escribano
Pedro Luis Muñoz Yañez
Ricard Albí Bros
Ricardo Cantón Fago
Victor Delgado Gimenez
Xinxin Liu
 
Schedule
 

Saturday - December 3rd, 2016

09:00

REGISTRATION

09:15

4x4x4 Blindfolded

 Final
10:00

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 45.00
10:45

Square-1

 Combined Final
Cutoff 45.00
11:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 9:00
12:15

3x3x3: WF

 Final
12:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
13:30

LUNCH

14:30

Rubik's Cube: OH

 Combined First
Cutoff 1:25
15:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
15:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:45
16:15

Rubik's Cube

 First Round
17:15
17:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
18:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
Sunday - December 4th, 2016

10:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
10:45

Pyraminx

    Final
11:00

Skewb

 First Round - Cutoff 30.00
11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

Rubik's Cube

 Second Round
12:45

Skewb

    Final
13:00

LUNCH

14:30

4x4x4 Cube

 Final
15:15

3x3x3 One-Handed

 Final
15:45

2x2x2 Cube

 Final
16:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 10:00
17:00

Rubik's Cube

 Final
18:15


AWARDS

All times are CET (GMT+1)