Capivara 2016
Curitiba, PR
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Aharon Campoli Tono
André Gustavo Rodrigues
André Rossano Cordeiro
Anuar Miguel Abib Onofre
Arthur Ming
Beatriz Canedo da Silva
Bernardo Zakur Corrêa Santos
Bruna Fernanda Barbado Migliozzi
Carlos Eduardo Darold Moreira
Carlos Eduardo Machnicki
César Cabral Costa Ribeiro
Christian de Sena Fortunato
Daniel Lehwing
Diego Bojunga Meneghetti
Dijo Senem
Eduardo Pinheiro Alemar
Emilly Camargo Quadros
Fabiano Marcelo da Silva
Fabio Bini Graciose
Felipe Baldívio Freires
Felipe Mello Rigon
Gabriel Bortolo de Campos
Gabriel Pinheiro
Gabriel Valenciano Américo
Guilherme Barbosa Camargo Rodrigues
Gustavo Maysonnave Franck
Heron Sato
Hevelyn Sato
Hiago Souza da Silva
Israel Fraga da Silva
Israel L. Tsukayama
João Felipe Branco Gasparin
João Gabriel de Aguiar Milani
Joshua Tsukayama
Juliano Paloma Gemin Hoffmam
Kalyan Castro de Oliveira
Key Yu Wan
Laís Azevedo Martins da Silva
Leo Min Marcon Jo
Leonardo Mafra Souza
Lorenzo dos Santos Peixoto
Lucas Albino dos Santos
Lucas dos Santos Bezerra
Luís Felipe Hartmann
Luís Gustavo Mauchnicki
Lukas Kuhn Schuster
Matheus Felipe Anacleto
Matheus Herman Bernardim Andrade
Matheus Oliveira Silva
Matheus Thomé
Mellany Dorneles Araújo
Murillo Gomes Otero
Murilo Tondinelli Martins
Nicolas Jashchenko Omori
Patricky Albani de Souza
Raissa Fernanda da Silva Carneiro
Rubens Ortega
Sidney Barbosa Rodrigues
Stepanie Fontana
Thales Cercal
Vinicius Alves dos Santos
Willian Fidêncio
 
Schedule
 

Saturday - December 10th, 2016

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 4:00
09:30

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 1:00
10:15

Square-1

 Combined Final
Cutoff 1:30
11:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
12:00

LUNCH

13:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
14:00

Pyraminx

 First Round - Cutoff 2:00
14:40

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
15:25

Skewb

    First Round - Cutoff 2:00
15:50

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
17:30

Pyraminx

    Final
17:50

Skewb

    Final
18:10

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
Sunday - December 11th, 2016

08:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 2:00
09:50

2x2x2 Cube

 First Round - Cutoff 2:00
10:30

4x4x4 Cube

 First Round
Cutoff 2:00
11:30

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
12:30

LUNCH

13:30

Rubik's Cube

 First Round
15:00

2x2x2 Cube

 Second Round
15:30

3x3x3 One-Handed

 Final
16:00

Rubik's Cube

 Second Round
16:45

2x2x2 Cube

    Final
17:00

4x4x4 Cube

 Final
17:30

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)