SPB Winter 2016
Pushkin, St. Petersburg
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Second Round
Final
5x5x5 Cube
First Round
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
 
Competitors
Aidar Aminev
Alexander Dozorets
Alexander Ionushas
Alexey Elokhin
Andrey Kurochkin
Andrey Panchenko
Anton Krutov
Artem Belov
Artem Mardinskiy
Artem Yashkov
Artem Zapankov
Artemii Nevostruev
Azamat Mallabaev
Daniil Popov
Diana Dozorets
Diana Murnik
Dmitry Dobrjakov
Dmitry Korneyenkov
Egor Cherniakov
Egor Ermolaev
Ekaterina Anisova
Ian Gorev
Iaroslav Bugaev
Ilia Tretiakov
Ilya Dubinin
Ilya Tsiareshka
Ivan Nebogatikov
Ivan Shepelev
Kirill Zaika
Kirill Zhuravkin
Maksim Danilov
Maria Katina
Mariia Bogacheva
Mark Nedaskovski
Matvey Kristesashvili
Maxim Ivanov
Maxim Melnik
Maya Zelikova
Mikhail Kuzin
Nikita Kikhtenko
Nikita Kuznetsov
Nikolay Golovenko
Nikolay Vasilyev
Olga Lazutina
Pavel Galaktionov
Pavel Kristesashvili
Ruslan Baimukhamedov
Semyon Abrosimov
Sergey Golubtsov
Sergey Kuznetsov
Sergey Ryabko
Timur Savin
Vadim Andreev
Varvara Berlinde
Vasili Zamkou
Viacheslav Gorash
Vladimir Kushnir
Vladimir Lapin
Vladislav Kornienko
Vladislav Trotsenko
Vladislav Vinokurov
Vyacheslav Sizov
Yan Lebedev
 
Schedule
 

Saturday - December 3rd, 2016

10:00

REGISTRATION

10:15

OPENING CEREMONY

10:20

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:15
11:55

4x4x4 Cube

 First Round
12:50

5x5x5 Cube

 First Round
13:55

LUNCH

14:55

3x3x3 One-Handed

 Second Round
15:40

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:20

4x4x4 Cube

 Second Round
17:05

Skewb

 Final
17:40

5x5x5 Cube

 Final
18:35

3x3x3 One-Handed

    Final
19:00

4x4x4 Cube

 Final
Sunday - December 4th, 2016

10:00

REGISTRATION

10:15

OPENING CEREMONY

10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:45

2x2x2 Cube

 First Round
12:40

Rubik's Cube

 Second Round
13:35

LUNCH

14:35
15:20

2x2x2 Cube

 Second Round
16:00
16:40

2x2x2 Cube

 Final
17:15

Pyraminx

 Final
17:50

Rubik's Cube

 Final
18:50

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)