Polish Championship 2016
Warsaw
Poland
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Blicharski
Adam Czech
Adam Polkowski
Adam Rzewuski
Adam Węgrzyn
Adrian Alankiewicz
Adrian Dudek
Adrian Trejo
Adrianna Felczerek
Aleksander Majewski
Amadeusz Kaniasty
Andrzej Krzewicki
Andrzej Kwiatkowski
Anna Prabucka
Antoni Krzywdziński
Antoni Rumowski
Antoni Zając
Arkadiusz Abramowski
Arkadiusz Uhlig
Artur Kristof
Bartosz Dąbrowski
Bartosz Ochał
Bartosz Sekulski
Bartosz Łuka
Bartłomiej Gołda
Bartłomiej Lewandowski
Bartłomiej Olechno
Cyprian Kalbarczyk
Daniel Chudecki
Daniel Kobrzycki
Daniel Samoszyn
Daniel Szot
Dawid Bandosz
Dawid Kmak
Dawid Rokita
Dominik Czechowski
Dominik Górny
Dominik Kasprzak
Dominik Wojciechowski
Dominika Gajda
Ernest Seroczyński
Ernest Zakrzewski
Ewa Wójcik
Filip Bednarz
Filip Kopeć
Filip Mikulski
Filip Zowczak
Franciszek Dębkowski
Franciszek Fidos
Gabriela Gierasimiuk
Grzegorz Dzikiewicz
Grzegorz Fijałkowski
Grzegorz Pacewicz
Grzegorz Popławski
Grzegorz Szumigaj
Grzegorz Łucki
Grzegorz Łuczyna
Hubert Badocha
Hubert Firek
Hubert Hanusiak
Hubert Kwasigroch
Igor Kowalczyk
Igor Ośmiałowski
Igor Wiśniewski
Jakub Bartos
Jakub Bonarski
Jakub Cabaj
Jakub Cytrowski
Jakub Dutkiewicz
Jakub Dźwigacz
Jakub Godlewski
Jakub Kamiński
Jakub Kipa
Jakub Kubiak
Jakub Pacewicz
Jakub Wojtaszewski
Jakub Zarębski
Jan Kaniuka
Jan Kołaczyk
Jan Piwiński
Jan Zych
Joanna Hołdakowska
Jonatan Kłosko
Kacper Mejgier
Kacper Wilamowski
Kacper Wiśniewski
Kajetan Maślak
Kalina Jakubowska
Kamil Fiedoruk
Kamil Gładysz
Kamil Michalak
Kamil Pawlak
Kamil Pietras
Kamil Przybylski
Kamil Zieliński
Karol Zakrzewski
Karol Zębala
Karolina Wiącek
Karolina Żurek
Konrad Kryński
Konrad Leśniak
Krystian Kołodziej
Krystian Święch
Krzysztof Bober
Krzysztof Kochanowski
Krzysztof Kuncki
Krzysztof Omelianiuk
Maciej Czapiewski
Maciej Fronczak
Maciej Kawiński
Maciej Ołowski
Maciej Wróblewski
Maciek Jagiełło
Maciek Polewiak
Maksymilian Majcher
Marcel Sobecki
Marcin Gzik
Marcin Jakubowski
Marcin Kowalczyk
Marcin Popławski
Marcin Stachura
Marek Bednarz
Marek Dąbrowski
Marek Pepke
Marek Zgrzywa
Mariusz Hagemejer
Mateusz Czajkowski
Mateusz Gabara
Mateusz Gil
Mateusz Laskus
Mateusz Śliż
Mateusz Solnica
Mateusz Tomaszek
Mateusz Witt
Mateusz Zieliński
Max Utri
Małgorzata Nowagiel
Michał Blinowski
Michał Bogdan
Michał Halczuk
Michał Kawa
Michał Krasowski
Michał Marczak
Michał Matczak
Michał Mlostek
Michał Pędzisz
Michał Roszak
Michał Rzewuski
Michał Sikora
Michał Wojcieszek
Michał Wroński
Mieszko Stryjski
Mikołaj Kamiński
Mikołaj Sadowski
Natalia Magdziarz
Oskar Kaczmarek
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Patryk Wawrzyniak
Patryk Zawieja
Paweł Przybylski
Paweł Ramut
Paweł Włoszek
Piotr Dziugieł
Piotr Janecki
Piotr Kuchta
Piotr Michał Padlewski
Piotr Olszewski
Piotr Piotrowski
Piotr Tokarski
Piotr Zaworski
Przemysław Kaleta
Przemysław Rogalski
Radosław Gołecki
Rafał Borkowski
Rafał Studnicki
Rafał Waryszak
Santiago Lafarga
Sergiusz Jakubczak
Stanisław Dąbrowski
Stanisław Ozga
Sylwester Jaroszewski
Szymon Giernalczyk
Szymon Jeziorski
Szymon Liszewski
Szymon Miłkowski
Szymon Molak
Szymon Urbański
Tomasz Burliga
Tomasz Żołnowski
Tomek Bogdanik
Tonia Kowalczyk
Tymon Kolasiński
Wiktor Smorąg
Witali Bułatow
Witold Molak
Wojciech Barciaga
Wojciech Burda
Wojciech Knott
Wojciech Kołaczyk
Wojciech Szatanowski
Wojciech Wabno
Wojciech Włodarczyk
Łukasz Burliga
Łukasz Zalewski
 
Schedule
 

Friday - December 9th, 2016

16:00

REGISTRATION

16:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
17:30

BREAK

18:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 60:00
Saturday - December 10th, 2016

07:00

REGISTRATION

08:00

OPENING CEREMONY

08:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 6.00
09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
09:30

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 8.00
10:30

Skewb

 Combined First
Cutoff 8.00
10:50

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
11:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 50.00
12:15

Rubik's Cube

 First Round
12:45

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 45:00
13:45

LUNCH

14:30

3x3x3 With Feet

    Combined Final - 10 proceed
15:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round - Cumulative Limit 6:00
15:30

Megaminx

 Combined First
Cutoff 1:30
16:30

Square-1

 Combined First
Cutoff 30.00
17:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 25.00
18:10

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Sunday - December 11th, 2016

08:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
09:30

5x5x5 Cube

 Combined First - Cutoff 1:30
10:10

Rubik's Cube

 Second Round
10:50

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 15.00
11:30

2x2x2 Cube

    Second Round
11:45

Skewb

    Second Round
12:00

Pyraminx

    Second Round
12:15

Rubik's Cube

    Semi Final
12:35

7x7x7 Cube

 Combined Final - 10 proceed
13:10

6x6x6 Cube

 Combined Final - 10 proceed
13:40

LUNCH

14:25

Rubik's Clock

    Final
14:40

Megaminx

    Final
15:00

Square-1

    Final
15:15

3x3x3 One-Handed

    Final
15:30

3x3x3 Blindfolded

    Final - Cumulative Limit 6:00
15:45

Pyraminx

    Final
16:00

5x5x5 Cube

    Final
16:20

Skewb

    Final
16:35

4x4x4 Cube

    Final
16:50

2x2x2 Cube

    Final
17:10

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)