Minsk Winter 2016
Minsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aleksandr Paliukhovich
Alexander Verhun
Aliaksei Anisimau
Aliaksei Chernik
Aliaksei Martsinouski
Anastasia Korolyova
Anatoly Kim
Andrey Molchan
Anton Solovyov
Arseni Sipneuski
Artem Savosik
Boris Iosilevsky
Danila Zakharchuk
Danila Zhogol
Dmitry Berdnikov
Dmitry Prokopenko
Dzianis Hardziayuk
Georgii Miakishev
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ilya Anishchenko
Ilya Semyonov
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ivan Terekh
Ivan Vasko
Kirill Baydakov
Kirill Mamonov
Konstantin Kalinin
Konstantin Solovyev
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Maksim Burakov
Maksim Ignatenko
Maxim Drozd
Mikhail Shmat
Mikhail Vavilov
Nadezhda Shvabovich
Nikita Loyko
Pavel Bondarovich
Pavel Yushkevich
Roman Fesenko
Sergey Novik
Sergey Pesnyakevich
Sergey Tamkovich
Timur Kakhanovich
Uladzislau Martynenka
Valentina Solovyova
Vasili Zamkou
Viachaslau Kazak
Viachaslau Perapelkin
Viktoria Mikhailova
Vitaliy Sheshko
Vladimir Kostin
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Vladislav Trukhanovich
Vladislav Vavilov
Zakhar Mlynarchik
 
Schedule
 

Saturday - December 24th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:00

Rubik's Cube: OH

 C. First - Cutoff 1:00
09:40
10:15

OPENING CEREMONY

10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:40

2x2x2 Cube

 First Round
12:25

Pyraminx

    Final
12:45

Skewb

    First Round
13:10

LUNCH

14:10

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
15:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
15:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
15:45

Square-1

 C. Final - Cutoff 45.00
16:25

Rubik's Clock

 C. Final - Cutoff 30.00
17:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 3:00
17:40

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 4:30
Sunday - December 25th, 2016

09:00

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Cube

 C. First - Cutoff 1:30
09:40

3x3x3 One-Handed

 Second Round
10:15

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:15

2x2x2 Cube

 Second Round
10:45

Rubik's Cube

 Second Round
11:30

Skewb

    Final
11:50

4x4x4 Cube

 Final
12:25

LUNCH

13:25

3x3x3 One-Handed

    Final
13:45

2x2x2 Cube

    Final
14:05

3x3x3 Blindfolded

 Final
15:00

Rubik's Cube

 Final
16:00

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)