Cubelelo Winter Open 2016
Pune
India
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
 
Competitors
Aaditya Shreeniwas Pant
Aarav Ram
Aarush Govindu
Aashi Prasad
Aavirbhav Singh
Aayush Dixit
Aayush Sharma
Aditya Dey
Aditya Nair
Advay Sant
Akshaj Gupta
Akshat Sahani
Akshay Patil
Amit Ramchandani
Anjali Singh
Ansh Gandhi
Ansh Iyer
Anshul Suraj Narbariya
Anuj Kumar
Anup Prakash
Anurag Kishore Sakharkar
Apurva Pawar
Archit Mangesh Narwadkar
Arnav Lagad
Arnav Lakhdive
Arshini Govindu
Arvind Narayan
Aryaman Chaudhary
Ashraf Agha
Ashutosh Balasubramaniam
Atharva Nanavate
Atharva Suresh Bhosale
Aum Thakore
Avinash Sharma
Ayan Gaur
Chaitanya Gulhane
Chirag Seshu Jaladi
Devank Goel
Dhruv Ambastha
Dhruv Deshmukh
Dhruv Prasad
Divyesh Kantilal Jolapara
Ganesan Akash
Harsh Singh
Harshil Biyani
Henthoisana Rajkumar
Ishaan Sharma
Jainendra Jain
Karanveer Panda
Kaunteya Dhanesh Jambotkar
Kaustubh Gupta
Krishna Advait Sripada
Krishnanshu Khilare
Krithik Macha
Madhusudan Kale
Mahesh Kailas Dhondge
Mayank Goel
Meet Vora
Megh Deshmukh
Mithil Swapnil Sanap
Mohak Rathore
Moksh Gupta
Ninaad Kotasthane
Ninad Kher
Nitesh Kumar Deshmukh
Param Amit Gandhi
Parth Suhas Bhosale
Partha Shinde
Patitpavan Neel
Prakhar Sharma
Pranav Modale
Pratham Waghmare
Pratyaksh Swami
Prithivi Pingali
Rachit Patil
Raghav Agrawal
Raghav Nangare
Rishaan Ritesh Goradia
Ritesh Pangarkar
Rohan Thandassery
Rohit Annachhatre
Rohit Suresh Dhulubulu
Rushikesh Kawale
Samin Chingath
Sanjeet Mohol
Saurabh Lingayat
Shardul Bharambe
Shikhar Mukherji
Shreyam Rai
Shreyas Dodamani
Shubhansh Meena
Soham Chouhan
Soham Gattani
Spandan Vaidya
Sreeman Repaka
Srinivas Amilkanthwar
Sudhit Keluskar
Swapnil Behere
Swastika Padhy
Tanmay Nimavat
Tushar Sattigeri
Varad Kadam
Varad Mandar Gosavi
Vedant Gugale
Vinit Nalhe
Vishvaksen Bharadwa Pendayla
Vivek Anand
Vivek Shirke
Yajan Vijayvargiya
Yash Yelmame
 
Schedule
 

Thursday - December 22nd, 2016

09:00

REGISTRATION & INTRO

10:00

3x3x3 Cube

 First Round
Cutoff 2:00
12:00

Pyraminx

 First Round
Cutoff 1:00
12:45

LUNCH

13:15

2x2x2 Cube

 First Round
Cutoff 45.00
14:00

4x4x4 Cube

 First Round
Cutoff 2:00
15:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 1:30
Friday - December 23rd, 2016

09:00

3x3x3 Cube

 Second Round
Top 48
09:45

4x4x4 Cube

 Second Round - Top 12
10:15

Pyraminx

    Second Round - Top 20
10:40

3x3x3 One-Handed

    Second Round - Top 12
11:00

2x2x2 Cube

 Second Round - Top 24
11:30

3x3x3 Cube

    Semi Final - Top 20
11:50

4x4x4 Cube

   Final - Top 6
12:10

3x3x3 One-Handed

   Final - Top 6
12:25

Pyraminx

    Final - Top 8
12:40

2x2x2 Cube

    Final - Top 10
12:55

3x3x3 Cube

    Final - Top 10
13:15

AWARDS

All times are IST (GMT+5.5)