RubiKaribe 2017
Cartagena, Bolívar
Colombia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Alex Figueroa
Alfonso Enrique Rodríguez Durango
Alvaro Acuña
Andrés Felipe Navarro Vega
Brayan Castillo Cala
Caleb David Ariza Ramos
Camilo Alejandro Jurado Grajales
Camilo Jose Tapia
Carlos Alexander Cury Mora
Carlos Martínez Arevalo
Cristian de Jesus Meza Polo
Cristian Osvaldo Olivares Wong
Dalmiro Rodriguez
Daniel Dorado
Daniel Ricardo Cataño García
Daniel Santiago Mariotte Suarez
Diego Alejandro Casas Jimenez
Diego Andrés Rodelo Barraza
Dylan Alfonso Arevalo Padilla
Eduard Andrade Ramirez
Eduard Esteban García Domínguez
Enoc Valeta
Felipe Lombana
Giovanny Coronado
hess suarez
Hugo Javier Yabrudy Mercado
Hugo Jose Perez Guerrero
Javier Cataño García
Javier Enrique Guillen Ibarra
Jean Luis Tejada Valdelamar
Jean Paul Rodriguez
Jimmy Denain Guzman Mauri
John Edward Pardo Avila
Jose Antonio Lopez Rocha
Jose Carlos García Vélez
Jose David Torres
Juan Andres Ruiz Polo
Juan Camilo Rodriguez Acuña
Juan Camilo Vargas
Juan David Jaramillo Cadena
Juan David Molina Osorio
Juan Diego Alegria Zambrano
Juan Diego Rosales Guillen
Kenny Fabian Aldaves Ochoa
Kevin Andrés Martinez Martinez
Luis Fernando Sánchez Padilla
Luisdomingo Guzmán Julio
Manuel Yepes
Mario Alberto Rodriguez Urieta
Matos Isaad Bermejo Ramirez
Michael Andres Castillo Lemus
Quifer Von Pardo
Santiago Fernández Arboleda
Santiago Mejia Chacon
Santiago Pulido David Arias
Sebastian Gutierrez Arias
Sergio Andres Guillen Ibarra
Stevan Alberto Anichiarico Correa
Ubiet Daniel López Martínez
 
Schedule
 

Saturday - January 14th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Cube

 First round
10:00

2x2x2 Cube

 First round
10:45

4x4x4 Cube

 First round
11:45
12:30
13:15

LUNCH

14:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:45
15:30

3x3x3 Cube

 Second round
16:30
17:00

3x3x3 One-Handed

 First round
Sunday - January 15th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

4x4x4 Cube

 Second round
09:15

2x2x2 Cube

 Second round
09:45

5x5x5 Cube

 First round
10:30
11:00

3x3x3 One-Handed

 Second round
11:45

5x5x5 Cube

 Final
12:15

Skewb

 Final
12:45

Square-1

 Final
13:15

LUNCH

14:15

3x3x3 One-Handed

 Final
14:45

Megaminx

 Final
15:15

4x4x4 Cube

 Final
15:45

2x2x2 Cube

 Final
16:15

3x3x3 Cube

 Final
17:00

AWARDS

All times are COT (GMT-5)