Londrina Open 2017
Londrina, PR
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aharon Campoli Tono
Ana Elisa Yusiasu dos Santos
Carlos Adalberto Milani
Diego de Araújo Amazonas
Diego Taques Pimenta Quintanilha
Fabio Bini Graciose
Fabio De'Rose
Felipe Baldívio Freires
Felipe Mello Rigon
Fernão Guilherme Cunha de Macedo Galvão
Francisco Moreira dos Santos
Gabriel Silva Schobiner
Isabela Maria de Aguiar Milani
João Felipe Branco Gasparin
João Gabriel de Aguiar Milani
João Paulo Antunes de Oliveira
João Pedro Batista Ribeiro Costa
João Pedro Branco Gasparin
João Victor dos Santos de Andrade
Jonathan Dahlin Dos Santos Borges
Key Yu Wan
Lucas Henrique Fernandes
Marco Tulio Vicentim
Maria Regina de Aguiar Milani
Mariah Branco Gasparin
Matheus Yudi Fujiike Ferreira
Nicolas Jashchenko Omori
Patricky Albani de Souza
Pedro Rafael de Assis
Rafael Fernando Camini
Rafael Yukio Kono Shimomura
Rebeca Eli Dyna Silveira
Thales Cercal
Vinicios Augusto Schubert
 
Schedule
 

Saturday - March 25th, 2017

09:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 4:00
09:30

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
10:15

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
11:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:00

LUNCH

13:15

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
14:00
14:45

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
15:40

Skewb

 Final
16:30

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 8:00
17:15

Pyraminx

 Final
Sunday - March 26th, 2017

09:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 2:00
09:50

2x2x2 Cube

 First Round
10:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
11:30

LUNCH

13:00

Rubik's Cube

 First Round
14:30

2x2x2 Cube

 Second Round
15:00

3x3x3 One-Handed

 Final
15:30

Rubik's Cube

 Second Round
16:10

2x2x2 Cube

 Final
16:45

4x4x4 Cube

 Final
17:15

Rubik's Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)