FMC Europe 2017
Multiple cities (see website)
Multiple Countries (Europe)
 
3x3x3 Fewest Moves
Final
 
Competitors
Adam Swaine
Adrian Estrada
Ágoston Török
Alberto Pérez de Rada Fiol
Aleksi Tuononen
Alessandro Iraci
Alessandro Nicolì
Alexander Karlov
Alexander Olleta del Molino
Alexandre Delaitre
Aliaksei Anisimau
Amaia de Pablo
András Szermek
Antoine Piau
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
António Gomes
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Arkadiusz Abramowski
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Asier Revilla Ureta
Attila Horváth
Baian Liu
Barna Őri
Bas Verseveldt
Ben Coppin
Bence Barát
Bence János Csuti
Bence Kovács
Bertie Longden
Bogdan Grigoruţă
Branko Kobal
Charlie Stark
Ciprian Ștefan Staicu
Dalibor Mrška
Daniel Chudecki
Dániel Nyikos
Daniel Sheppard
Dániel Varga
Daniel Vædele Egdal
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Daniel Yevlakhov (Даніель Євлахов)
Darja Makurina
Darko Zakelšek
Dávid Balog
David Nguyen
Dušan Zakelšek
Eder Olivencia Gonzalez
Einar Kvam Lundberg
Ekaitz Zubizarreta
Eki González García
Eli Jay
Elisabet Delgado Mas
Erik Silingi
Even Uri
Fabio Schwandt
Fredrik Trondhjem
Fritz Löhr
Gregor Billing
Grzegorz Łuczyna
Guus Razoux Schultz
Hanns Hub
Harry Savage
Hunor Bózsing
Ilie Nagrineac
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ivo Bakker
James Molloy
Jamie Millar
Jan Bentlage
Javier Cabezuelo Sánchez
Javier López Fernández
Javier París
Javier Tirado Ortiz
Jay Dhiru
Jernej Omulec
Jesús Lindo García
Jonathan Collins
Joonas Silvennoinen
Jorge Martín Espinosa
Jorge Orrite
Juho Arjanne
Julen Arriaga
Karol Tomík
Keaton Ellis
Kim Kattelans
Knut Skaug Haraldsen
Kristian Holme
Lars Kildebro
László Mészáros
Laura Ohrndorf
Laurids Abelsen Holm
Leevi Järvinen
Leon Schmidtchen
Lev Holub (Лев Голуб)
Linus Fresz
Lorenzo Mauro
Lorenzo Vigani Poli
Luis J. Iáñez
Maciej Kawiński
Manex Reguillaga Elias
Manuel Prieto de Antón
Marcel Peters
Marcel Ručigaj
Marcin Stachura
Marco Belotti
Marco Rota
Marcos Ameijeiras Moreno
Marcus Siu
Marek Pepke
Markus Pirzer
Maro Kokić
Martin Fronescu
Martin Vædele Egdal
Matěj Grohmann
Matic Omulec
Mats Kollbrink
Matteo Colombo
Matteo Provasi
Mattheo de Wit
Michał Bogdan
Michał Stępniak
Micki Kanaiya Harning
Mihai Căpăţinescu
Miruna Mihai
Morten Arborg
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Nejc Ian Čurman
Niki Placskó
Nikita Loyko
Niko Ronkainen
Oliver Frost
Olivér Perge
Pablo Aguilar Dominguez
Petra Kobal Vogrinec
Philippe Virouleau
Piotr Kuchta
Przemysław Rogalski
Radu Făciu
Rafael Rodriguez Santana
Reto Bubendorf
Robert Yau
Ron van Bruchem
Ronald Mansveld
Sandra Mavsar
Sebastiano Tronto
Sébastien Auroux
Sergey Novik
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Theo Lyholm
Tijmen van der Ree
Tim Reynolds
Ting Sheng Bao Yang
Ulrik Bredland
Vasco Vasconcelos
Vasily Stasyev
Vidar Norstein Klungre
Wojciech Szatanowski
 
Schedule
 

Saturday - April 1st, 2017

09:30

REGISTRATION

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:00

BREAK

11:30

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
12:30

BREAK

13:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
14:45

AWARDS

All times are UTC (GMT)