Cuberussia in MSK 2017
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aleksander Rogozhin
Aleksandr Yutin
Alexander Katyukov
Alexey Elokhin
Alexey Semichastnov
Alexey Zharikov
Anait Akskalyan
Anastasia Korolyova
Andrey Bicharov
Andrey Che
Andrey Ivanov
Anton Savushkin
Artem Alyev
Artem Ganzha
Artemiy Makartsev
Artyom Martirosov
Daniil Lee
Daniil Popov
Daria Mishkina
Deni Bashtaev
Deni Mintsaev
Denis Fokin
Denis Garin
Denis Ichetkin
Denis Rapoport
Diana Murnik
Dmitriy Trifonov
Dmitry Aniskin
Dmitry Gundin
Dmitry Korolev
Dmitry Kryuzban
Dmitry Sukhotin
Egor Burov
Fedor Abaev
Fyodor Borisov
Fyodor Ivanov
Georgy Tverdokhlib
Grigorii Alekseev
Grigoriy Andreev
Grigoriy Shumakov
Gulnara Imanaeva
Ilia Abramov
Ilya Ksenofontov
Ilya Nazarov
Ilya Shashkov
Ilya Tsiareshka
Irina Drobitjko
Irina Ivashechkina
Ivan Katkov
Ivan Rud
Ivan Simonovsky
Ivan Torgashov
Ivan Yuryev
Ivan Zabrodin
Karen Kostanyan
Kirill Dudarets
Kirill Fedorenkov
Konstantin Chzhen
Konstantin Ivanov
Konstantin Solovyev
Konstantin Ushakov
Lala Abbasova
Leonid Alekseev
Magomed Bashtaev
Mark Stolyarov
Matvey Olikheyko
Mihail Prokopenko
Mikhail Govgolenko
Milena Son
Nataliya Kulachek
Nikita Lee
Nikita Malakhov
Nikita Perfilov
Nikita Podkopaev
Nikita Zhukov
Nikolay Masson
Oleg Kosyanov
Pavel Belov
Pavel Kovezin
Pavel Shpakovsky
Polina Moskaleva
Rishith Shyamkumar Nellippillil
Roman Strakhov
Rustam Valeev
Samir Godzhaev
Sergey Chirin
Sergey Gvozdev
Sergey Ilkovets
Shant Tonoyan
Stanislav Svistun
Valentina Solovyova
Valeriy Kurbatov
Vladimir Kuznetsov
Vladislav Kozhin
Vladislav Zyubin
Vsevolod Pokhachevskiy
 
Schedule
 

3x3x3 Blindfolded - First Round
#namecountryt1t2t3bestmean
1
Russia
40.3635.24DNF35.24 
2
Russia
44.46DNF40.8040.80 
3
Russia
DNFDNF1:01.201:01.20 
4
Russia
DNF1:09.331:23.291:09.33 
5
Russia
1:10.801:29.911:11.201:10.801:17.30
6
Russia
DNFDNF1:11.211:11.21 
7
Russia
DNFDNF1:48.641:48.64 
8
Russia
2:41.60DNFDNF2:41.60 
9
Russia
DNFDNF2:51.212:51.21 
10
Russia
3:06.96DNFDNF3:06.96 
11
Russia
4:05.933:35.65DNF3:35.65 
12
Armenia
DNF4:26.48DNF4:26.48 
13
Belarus
DNF4:42.35DNF4:42.35 
14
Russia
DNF5:08.98DNF5:08.98 
15
Russia
DNFDNFDNFDNF 
15
Russia
DNFDNFDNFDNF 
15
Russia
DNFDNFDNSDNF 
15
Russia
DNFDNFDNFDNF 
15
Russia
DNFDNFDNFDNF 
15
Russia
DNFDNFDNSDNF 
15
Russia
DNFDNFDNFDNF 
15
Russia
DNFDNFDNFDNF 
15
Russia
DNFDNFDNSDNF