Spring in Vitebsk 2017
Vitebsk
Belarus
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aliaksei Anisimau
Andrey Korolev
Andrey Kurochkin
Andrey Shantor
Anna Popovich
Artem Savosik
Dmitry Korolev
Ekaterina Popovich
Evgeniy Rimashevskiy
Grigoriy Andreev
Ilya Anishchenko
Ilya Tsiareshka
Ilya Zabrodsky
Ilya Zaitsev
Ivan Terekh
Kirill Baydakov
Marya Vasilyeva
Matvey Olikheyko
Maxim Logvinenko
Nikita Loyko
Pavel Yushkevich
Petr Zaitsev
Roman Strakhov
Rustam Valeev
Sergey Pechenkin
Vasili Zamkou
Viachaslau Kazak
Viktor Danilov
Vladimir Kulakov
Vladimir Okenchits
Vladislav Avseev
Vladislav Grishchenkov
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Yan Fiadosik
Yauheni Yudko
Zakhar Malinovskiy
 
Schedule
 

Saturday - March 25th, 2017

09:00


REGISTRATION

09:10

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:15
10:05

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:40
10:50

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:50

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:40
11:35

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:30
12:30

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 4:00
13:10

LUNCH

14:10

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:30
15:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:00

4x4x4 Cube

 Second Round
16:40

3x3x3 One-Handed

 First Round
17:15

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 35.00
17:45

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00
18:25

4x4x4 Cube

 Final
19:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
Sunday - March 26th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:15

OPENING CEREMONY

10:30

Rubik's Cube

 First Round
11:25

2x2x2 Cube

 First Round
12:10

Rubik's Cube

 Second Round
12:55
13:30

LUNCH

14:30
15:05

4x4x4 Blindfolded

 Final
15:05

2x2x2 Cube

 Second Round
15:35
16:05

3x3x3 OH

    Final
16:25

Pyraminx

    Final
16:45

2x2x2 Cube

    Final
17:05

Skewb

    Final
17:25

Rubik's Cube

 Final
18:25

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)