Moscow Summer 2013
Moscow
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
 
Competitors
Aidar Akmaev
Alexander Evgin
Alexander Mamochkin
Alexandr Griboedov
Alexey Polyashov
Andrey Bankov
Andrey Evsyukov
Andrey Konovalov
Andrey Krasovskiy
Andrey Lisyutin
Andrey Rybakov
Anton Goryachikh
Anton Rostovikov
Arseniy Gordeev
Artem Samokhin
Aygul Tlyavsina
Daniil Lee
Digi Digiev
Dmitry Aniskin
Dmitry Choklya
Dmitry Dergunov
Dmitry Karyakin
Dmitry Kryuzban
Dmitry Zvyagintsev
Evgenii Pravda
Evgeny Blinov
Fedor Medin
Fyodor Ivanov
Igor Cherepenin
Igor Zvarichuk
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ildar Salakhetdinov
Ilgiz Yakhin
Ilya Tereshko
Ivan Bykovskiy
Ivan Koval
Ivan Makachev
Ivan Torgashov
Ivan Zabrodin
Kirill Kharitonov
Kirill Kovalkov
Kirill Litvinov
Kirill Shalashov
Ksenia Logvinova
Kyyarkhan Nikolaev
Liza Kokhan
Maria Timoshchenko
Mihail Myshkin
Mikhail Burkov
Mikhail Denisov
Mikhail Mukhin
Mikhail Rostovikov
Nikolay Evdokimov
Nikolay Masson
Oksana Ruzaeva
Oleg Gritsenko
Peter Zakharov
Semen Gridnev
Sergei Shitov
Sergey Ryabko
Sergey Safonov
Valeriy Sluchek
Valeriya Gaidarly
Viktor Finogenov
Vladimir Kostin
Vladislav Golikov
Vladislav Shavelskiy
Yana Gribacheva
Yulia Sidorova
Yury Timoshchenko
 
Schedule
 

Sunday - June 16th, 2013

09:00


REGISTRATION

09:30
09:30

4x4x4 Blindfolded

 Final
09:30

5x5x5 Blindfolded

 Final
10:10

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:10

Rubik's Cube

 First Round
12:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:15
13:10

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:10

LUNCH

15:40

2x2x2 Cube

 First Round
16:25

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
17:30

Rubik's Cube

 Second Round
18:00

4x4x4 Cube

    Final
18:20

Pyraminx

    Final
18:40

3x3x3 One-Handed

    Final
19:00

2x2x2 Cube

    Final
19:20

3x3x3 Blindfolded

    Final
19:40

Rubik's Cube

 Final
20:30

AWARDS

All times are MSK (GMT+4)