Guatemala Nationals 2017
Quetzaltenango, Guatemala
Guatemala
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Aldo José Gramajo de León
Alexander Batz
Allan Josue Reyes Monzón
Allan Oswaldo Rodriguez Monterroso
Allison Daniela Cajas Girón
Angel Adalberto Rivas López
Antonio Arriola
Daniel Antonio Garcia Montenegro
Daniel Escobar
Daniel Méndez
Deevy Shesnarda Rivas López
Diego André Antón Marchorro
Diego Fernando Villatoro
Diego Morales
Douglas Marco Tulio Pereira López
Dylan Rene Centeno Chevez
Eduardo David Mazariegos Cifuentes
Edward Mendez
Elder Geovani Yac Mul
Elian Edilson Vásquez Chávez
Emmanuel López
Erik Fernando Alonzo Quiché
Fernando José Muchuch Chavez
Francisco Abinadi Velasquez Miranda
Francisco Alberto Castañeda Lima
Freddy Bulux
Gabriel Eduardo Soto Mazariegos
Gabriel Gilberto Chocooj Villagran
Gerardo Pérez
Gloria Esther Recinos Aguilar
Henry Antonio Baquiax Vasquez
Isabel Baten
Isidro Ramírez Domínguez
Ivan Antonio Leiva Albillo
Jackie Vásquez
Jaime Andrés Escobar Chan
Javier Fernando Juárez Dueñas
Jesser Armando Ramírez Diaz
Joel Hernández
Jorge Estuardo José Son García
José Daniel Rodríguez
Jose Enrique Jimenez
Josue Leiva
Juan Angel Guillén
Juan Santos Cuá
Kevin Ochaita
Lester Alvarado
Lester Cabrera
Ludvin Nicolás Basilio Baquiax Vásquez
Luis Alonso Inestroza Henriquez
Luis Estuardo Monterroso Chán
Luis José Rodríguez Pérez
Mabel Natareno
Manuel Aleandro Chang Pérez
Marcelo Andre Detlefsen Zamora
Olander Rafael Hernández Morales
Pablo Say
Paholo Sebastián Oliva Gutiérrez
Pedro Bulux
Rodrigo Emiliano González Villegas
Rodrigo Ischiu
Santos Byron Baquiax Vasquez
Selvin Rolando Juárez López
Sergio Bulux
Victor López
Wilber Alberto Sánchez Velásquez
Zully Martínez
 
Schedule
 

Saturday - March 25th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 45.00
09:30

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
11:30

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
13:00

LUNCH

14:00

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:30
16:00

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 45.00
17:00

Skewb

 Combined First
Cutoff 45.00
17:45

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
Sunday - March 26th, 2017

08:00

2x2x2 Cube

 Second Round
08:45

Rubik's Cube

 Second Round
09:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:45

Rubik's Clock

 Final
11:15

3x3x3 Blindfolded

 Final
12:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
12:45

LUNCH

13:45

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:30
14:30

Square-1

 Final
15:00

5x5x5 Cube

 Final
15:45

4x4x4 Cube

 Final
16:15

Pyraminx

 Final
16:45

Skewb

 Final
17:15

3x3x3 One-Handed

 Final
17:45

2x2x2 Cube

 Final
18:15

Rubik's Cube

 Final
18:45

AWARDS

All times are CST (GMT-6)