Iruña Open 2017
Pamplona
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Gil García
Adrián Martínez Macías
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Diaz Iribarnegaray
Alejandro Nicolay
Alejandro Riveiro Rodríguez
Alexander Olleta del Molino
Ander Chocarro Salaberria
Antonio López
Asier Orayen
Beñat Preboste Sendra
Berta García Parra
Carla Jiménez Almagro
Celia López Martín
Daniel Gracia Ortiz
Daniel Mugica Arratibel
Daniel Rodríguez Espinosa
David Sarnago
Eder Olivencia Gonzalez
Eder Villar Martinez
Eki González García
Ernesto Cristo González Alemán
Garai Medrano Kareaga
Garikotz Cassi De Bustos
Gonzalo Domínguez Nagore
Guillermo Conde Gil
Hugo Gomez Ortiz
Iker Morcillo
Iñigo Diaz Iribarnegaray
Iraitz Pikabea Lopez
Isabel Vicente Moreno
Iván Jorrin Ruiz
Jairo Nieva Dominguez
Javier Alvarez Suarez
Javier Liras Candela
Jennyfer Barahona Viracucha
Jesús Javier Ruiz Martín
Jesús Masanet García
Joan Ballesteros Castañé
Jordi Borrell
Julen Simón Iriarte
Julio Perugorria Lorente
Mar Sánchez Moya
Marcos Ameijeiras Moreno
María del Mar Gallego Vicente
Mario Ramón Sebastián
Mario Sarría
Markel Ontañon Gonzalez
Miguel Fernández Jimenez
Miguel Fortuño
Miguel Sánchez Escribano
Mikel Cana Rojas
Mikel García Amez
Oier Izal Hernandez
Pablo Fortuño
Pablo Mugica Arratibel
Pablo Valencia Salvatierra
Pau Vela García
Raúl Sánchez Vara
Ricard Albí Bros
Sergio Domíguez Serrano
Sergio Torrijos Santano
Thierry Megard
Ting Sheng Bao Yang
Víctor García Azcona
Xabier Mikel Arrastia Viñas
 
Schedule
 

Saturday - April 8th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:00

4x4x4 Blindfolded

 Combined Final
Cumulative Limit 40:00
09:15

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
09:45

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
10:15

3x3x3 Multi-Blind

 First Round
10:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
11:45

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:30
12:15
13:00

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 0:30
13:30

3x3x3 Blindfolded

 Combined First - Cumulative Limit 10:00
14:00

LUNCH

15:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
15:45

4x4x4 Cube

 Combined Fisrt
Cutoff 2:00
16:45

2x2x2 Cube

 First Round
17:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
17:30

Rubik's Cube

 First Round
18:45
19:30
20:15

2x2x2 Cube

 Second Round
Sunday - April 9th, 2017

09:00

Pyraminx

 Final
09:30

3x3x3 One-Handed

 Final
10:00

Rubik's Cube

 Second Round
10:30

Skewb

    Final
10:45

2x2x2 Cube

    Final
11:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:30

4x4x4 Cube

 Final
12:00

Rubik's Cube

 Final
13:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)